Gittiğiniz Yerin Hikayesini Öğrenin 0

Groupon’un kurucusu Andrew Mason tarafından gezginler için geliştirilen gittiğiniz yerin hikayesini öğrenebileceğiniz sesli tur uygulaması Detour, klasik rehberlerin aksine sunduğu temalı rotalarla ilgi çekiyor.

Geçtiğimiz şubat ayında Amerika’nın Austin ve San Francisco şehirleri ile yayına başlayan Detour şehir rotalarına artık her ay yenileri ekleniyor. Kendi ilgi alanınıza ve günlük programınıza göre istediğiniz gibi kullanabileceğiniz bu turlar size şehirlerin bilinmeyen hikayelerini anlatıyor.

Detour’un Kasım turlarıyla Golden Gate Park’ta yapacağınız doğa gezisinde bitkilerin özelliklerini öğrenebilir, San Francisco sokaklarında Beat Generation’ın izlerini takip edebilir, ya da mimarlık tarihçisi Rick Evans ile Financial District’in gizli bahçelerini keşfedebilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirilebilen Detour, şehrin belli bölgelerini kapsayan her tur için 5, yıllık şehir abonelikleri içinse 20 dolarınızı alıyor. Tek başınıza değil de grup olarak gezmek istediğinizde ise, topluluğa özel senkronize anlatım seçeneği mevcut.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe