Gezginler için Home Office Çalışma Rehberi 0

Standart sabah;09:00,akşam;18:00 saatleri arasında işte olan ve günün geri kalan zamanının “2-3” saatini de iş-ev arası mesafede yorularak geçirenlerin en büyük rüyasıdır “Home Office”

Home-Office-Inspiration-01-1-Kindesign

Madem haftanın beş günü dört duvar arasında sıkışıp çalışarak geçiriyoruz bu alan evimiz neden olmasın ki…Ama şöyle bir durum da; ne yazık ki var … Bu seferde evden hiç çıkmayıp toplumsal hayattan sür’atle kopmak..

Biz sizin için bu konuyu enine boyuna araştırdık ve notlarımız..

1-Home ofis ama benim ofisim sonuçta:

Tüm gün pijamalarınızla ve dağınık saçlarınızla evde oturduğunuzu gören anneniz, para kazansanız da gerçek bir işte çalıştığınıza ve her ay düzenli olarak para aldığınıza inanmaz. Siz oldukça önemli bir telefon konuşması yaparken odanıza süpürge ve bez-kova ile girebilir…Odanızın duvarına mutlaka vergi levhası asın, evde şirketin yaka kartını takın.İnsanlara bir işiniz olduğuna ikna edin…Aslında sadece kendinizi ikna edin.

2 -Aslında her saat öğle yemeği ama :

Çok yararı olmasına karşın bu sistemin, dünyada halen fazla rağbet görmemesinin temel sebeplerinden biri evde olduğunuz için rahat ve disiplinin eksik olması.Çalışmalarınıza ara vermek istiyorsanız öğle yemeğini bekleyin.

3-Pozisyon;

Dizüstü bilgisayarınızla koltukta uzanarak bir yere gelemezsiniz.Masa başında olun.Anatominiz bile etkilenecektir. Ofiste kurduğunuz çalışma ortamını kurun..Mantar panolar alın,not kağıdı ve  kalemleri de göz ardı etmeyin.

4-Disiplin;

İş hayatınızda mazeretlerimiz vardır evet,evde bunların hiç olmamasına dikkat edin.İşinizi biraz sonra değil..Şimdi yapın.

5-Ekonomi;

Masanızın üstü cips,bisküvi ve keklerle değil;dosyalarınız,çıktılarınız evraklarınız ile dolsun. İhtiyacınızdan fazlasını almamaya özen gösterin.

Keşke bir ofisim olsa diye başa dönmenizi gerektirecek bir durum yok aslında. Maaş bordronuz,vergi ödemeleriniz, kurumsal olma adına yapacaklarınız,mail trafiği,telefon konuşmaları siz evinizdesiniz diye olmayacak değil.

Sanal ofis hizmetleri her zaman üzerinizdeki yükü alır. Her gün ofise gelmenizi gerektiren bir durum yoksa, mobil veya sahada evden çalışıyorsanız sadece iş fikriniz size yetecektir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe