Genç Gezginlere Destek Projesi Açıldı. 0

Genç Gezginlere Destek Olalım grubu 2 Aralıktan itibaren aktif hale gelmiş ve amacı ise ülkemizdeki seyahat kültürünü gençlere daha iyi ulaştırması bakımından hep birlikte “bitli turist”ten öteye taşımaya çalışmak olacaktır.

1473863_1397950437115187_1956648769_n

Malumunuz yurdumuzda yıllar geçtikçe seyahat alanında güzel işler yapılıyor. Bizde böyle bir oluşum kurarak bunlardan biri olalım istedik. Elbette bu olayların gelişmesine milletçe seyahat kültürümüzün eksikliği etki ediyor. Özellikle Türk insanın seyahatteki algısı, dünyada pasaporta en fazla parayı bizim ödememiz, birde o yetmiyormuş gibi her sene gereksizce artırılan zamlar, diğer ülkelerin Türk vatandaşlarına uygulamış oldukları saçma vizeler, önyargılar vs derken bu konuda en çok etkilenen istekli ve genç gezginler oluyor.

Gönüllü olarak başlattığımız bu ufak ama zamanla büyüyeceğine inandığımız projemizde tüm tecrübeli ve demirbaş gezginlerden; genç, hevesli ve meraklı gezgin arkadaşlarımıza en içten olacağına inandığımız yardımlarını büyük bir umutla bekliyoruz.

Yıllarca yolları arşınladığınız bilgilerinizle yeni nesildeki genç gezginlere tecrübelerinizi aktararak yardımcı olun. Olun ki biz meraklı genç gezginler için şu seyahat yurdum da daha kolay anlaşılsın, benimsensin ve her şeyden önemlisi de daha kolay yapılsın!

İŞLEYİŞ HAKKINDA

1- Ne gibi yardımlarda bulunabilirim?

Kıyı da köşe de kalan bir seyahat malzemeniz mi var?

Ya da alıp da hiç kullanmadığınız öteki bir malzeme?

Gönüllü olarak genç bir gezginin bloguna veyahut gezilerine sponsor mu olmak istiyorsunuz?

İşte bu noktada bizim amacımız maddiyattan ziyade sıfır veya 2. el kullanışlı malzemeler konusunda ihtiyacı olan genç gezginlere sayenizde bağışlarda bulunabilmek olacaktır.

2- Peki İletişim?

Tek yapmanız gereken; Malzemeyi ya da başka bir isteğiniz için belirtiğimiz adreslerden bizimle iletişime geçin.

Mail: gencgezginedestek@gmail.com + Twitter + Facebook Grubumuz

Soner Gürkan Yücel

Tel: 0532 571 59 27

Mail: sonergurkanyucel@gmail.com

Dilek Çay

Mail: dilekcay@seyyahelma.com

3- İhtiyaç sahipleri kimler?

Bu süreçte genç gezginlerden malzeme ya da diğer konularda bize gelen istekleri olacaktır. Bunlar bilgi verilmesi amacıyla hem Facebook grubumuzda ve hem de bloğumuzda titizlikle değerlendirilecek ve listelenmiş şekilde sıralanacaklardır.

4- Malzemeler ne şekilde ulaşacak?

Daha sonra en uygun bir şekilde malzemenizi tecrübeyle belirlediğimiz bireyi seçip ulaştıracağız. Malzeme eline ulaşan kişi kargonun eline ulaştığına dair dokümanının fotoğrafını çekip Facebook Grubumuzda ve bizlere mail yolu ile belirtmek durumundadır.

1987den beri Gezgin-Seyyah-Kâşif Soner Gürkan YÜCEL diyor ki: Malzemeyi alacak olan bireyi tecrübemiz neticesiyle büyük bir titizlikle seçeceğimiz için bu konuda kesinlikle bir hata yapılmamaya özen gösterilecektir. Yani bu akış tamamen siz ve malzeme ihtiyacı bulunan genç gezginin bitişiğinde son noktada bulunan bizler tarafından sağlanacaktır.

Son olarak,

Eğer sizlerde ülkemizin ve en önemlisi de gençlerimizin bu anlamdaki seyahat kültürünün önünü açmakta istekli olup yardımlarınızı esirgememeyi isterseniz bahsettiğimiz gibi bizimle her şekilde irtibata geçmeniz mümkün. Yani olay sizde. Yeter ki siz isteyin.

Genç Gezgine Destek Topluluğu

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe