Game of Thrones Turları Türkiye’de de Başladı. 0

Game of Thrones çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavuruyor.

Dünyanın en çok izlenen ve en yüksek bütçeli dizisi Game of Thrones 6. Sezona hazırlanıyor. Çekimler başta Dubrovnik olmak üzere 5 ülkede devam ediyor. Çekimlerin ana merkezi ise başta Kings Landing olmak üzere pek çok sahnenin çekildiği, Balkanlarda, yanı başımızdaki Dubrovnik.

Son 10 yılda inanılmaz bir turizm ivmesi kazanan Dubrovnik şöhretine Game of Thrones’u da ekledi. Sadece çekimleri görebilmek , dizinin çekildiği yerleri ziyaret edebilmek için dünyanın her yerinden yüzbinlerce turist Dubrovnik’e akın ediyor.  Hal böyleyken de sadece resmi firmaların düzenlediği Game of Thrones turları da neredeyse yok satıyor.

Yayın hayatına yeni başlayan festivalturu.com’ da bu büyük çılgınlığa ortak olmuş. Game of Thrones Walking Tour olarak geçen Dubrovnik yürüyüş turları kapsamında müşterilerini Game of Thrones’un çekildiği büyüleyici mekanlara götürüyor. Normalde turların 2 saat sürdüğü Dubrovnik’te festivalturu.com ‘un Türk müşterilerine sunduğu tur ise tam 8 saat sürüyor ve 18 sahnenin bire bir çekildiği, 9 farklı mekanı ele alıyor.

Dünyada dizi ve filmlerin çekildiği yerlere düzenlenen turlar oldukça popüler. Bu bağlamda Fas’tan İrlanda’ya, Avustralya’dan İtalya’ya kadar pek çok ülke dizi ve sinema turizminden yüksek gelirler elde ediyorlar.

Bu furyaya son katılan Dubrovnik ise oldukça cazip bir lokasyon. Tarihi şehir merkezi, muhteşem Adriyatik denizi, tarihi dokusu ve hikayesiyle Dubrovnik Avrupa’nın en gezilesi lokasyonları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Dizinin ne kadar süreceği bilinmez ancak Dubrovnik bundan böyle Game of Thrones tur ülkeleri arasına Türkiye’yi de kattı ve çok yakında Dubrovnik muhtemelen Türk akınına uğrayacaktır.

Game of Thrones film setlerinin olduğu ülkeleri görmek için tıklayınız.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe