Fuel’den Seyahat Planlama ve Rezervasyon Hakkında Kapsayıcı Yeni Araştırma 0

Uzman otel pazarlama ajansı olan Fuel, 2016 boş zaman planlama trendlerinin araştırma sonuçlarını paylaştı. Otellerin dikkate alması gereken en önemli sonuç, online seyahat ajansları aracılığıyla yapılan rezervasyonların büyük bir düşüşte, direk yapılan rezervasyonların ise artışta olması.

FuelLogoMain

Son 12 ay içinde en az 1 kez seyahat etmiş 2900 katılımcıdan oluşan bu araştırmaya göre, geçen yıla kıyasla online seyahat ajanslarına olan güven %50 düşmüş durumda. Ortalama araştırma süresi olan 26 gün içinde ise kişiler gezi planı için – Google iddiası olan 20 ve üzerinin aksine- 10 veya daha az internet sitesi kullanıyorlar.

Fuel operasyon direktörü Stuart Butler bu araştırmaları iş veya zorunluluk dışında seyahat eden kişilerin araştırma ve rezervasyon yapma süreçlerini daha iyi anlamak ve müşterilerimize somut bilgiler vermek için tekrarlıyoruz dedi.

Butler’e göre araştırmanın otel sahipleri için bir diğer önemli sonucu ise kişilerin %85’inin akıllı cep telefonuna sahip olmaları. Müşterilerin %61.4’ü spa, oda yükseltme ve geç ödeme gibi ek ücretler için cep telefonlarını kullandığını belirtti, bu durumda aplikasyonlara yapılacak yatırımın çok değerli olacağı kesin.

Kapsamlı otel pazarlama ajansı olan Fuel, son teknoloji yazılımını kullanarak müşterilerinin direk rezervasyon şansını artırıyor. Fuel ürünleri, yılda 400 milyon dolardan fazla iş gören GuestExpress adında çevrimiçi rezervasyon motoru ve dünyanın en gelişmiş analizini yapan Gauge Marketing Dashboard’u içeriyor.

Fuel Hakkında:

Biz, biraz farklı düşünüyoruz. İnanıyoruz ki, insanları doğru ürün ve servislerle eşleştirerek hayatı bir tık kolaylaştırabiliriz. Bu bizim mottomuz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe