Foursquare, Check-in Uygulamasını Yeniden Tasarlıyor 0

Bu uygulama, bulunduğunuz yerleri kaydederek anılarınızı kendinize saklamanıza olanak sağlıyor.

Bundan birkaç yıl önce, Facebook duvarları arkadaşlardan gelen en havalı yerlerde yapılmış check-in bildirimleriyle doluydu. Check-in için en büyük platformlardan biri olan Foursquare, uygulamadan yapılan check-in sıklığına göre kullanıcıları (başkanlık gibi) rozetlerle ödüllendiriyordu. Bununla birlikte, son sürüm olan Swarm uygulaması sosyal medyada bir adım geri çekiliyor ve bunun yerine anıları kayıt altına almaya odaklanıyor.

Swarm uygulaması aracılığıyla ziyarette bulunduğunuz yerlerin kaydını tutmak kolay. Bu özellikle de gezginler için örneğin; Vietnam’da sahip oldukları en iyi Bowl of Po’yu unutmamak ya da Fas’taki favori dükkanlarını yeniden ziyaret etmek için iyi düşünülmüş bir fikir.

Uygulama, fikri Foursquare’den alıyor ve bunu daha kişisel bir hale getiriyor. Swarm, kullanıcılardan yaptıkları her check-ini paylaşmalarını istemiyor, bunun yerine işleri biraz daha kişisel tutuyor.

Uygulama, bulunduğunuz her yerde görüntülenebilen hayat boyu check-in haritası ile birlikte geliyor. Eğer seyahat etmekten hoşlanıyorsanız, turuncu pinlerin kıtalararasına açıldığını görmek güzel olurdu.

Ancak, uygulama tamamen yalnızlıkla ilgili değil, yakınlarınızdaki arkadaşlarınız Swarm üzerinde halen görüntülenebilir. Profillerine basitçe dokunmanız size tam olarak nerede olduklarını gösterecek ve eğer daha iyi bir Meksika barı (cantina) bulduğunuzu düşünüyorsanız, arkadaşlarınıza uygulama üzerinden mesaj atabilir ve onları size katılmaları için davet edebilirsiniz.

Swarm, “Her yeri Hatırla” sloganıyla Google Play Store ve Apple Store’dan indirilebilir.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.