FlightCar Yatırım Sonrası Yeni Bir Ürün ve Strateji Yönü Belirliyor 0

Bir fikre kendini adamak önemlidir; fakat doğru bir yönde ilerlemeye ihtiyaç duyulduğunda bunu anlamak ta önem arz ediyor. Buna en önemli örnek ise havaalanı paylaşımlı araç işletmesi FlightCar.

San Francisco merkezli yeni işletme, 2013’teki ilk lansmanından beri günde 1.3 milyon aracın listelendiği açıklamasını yaptı.

Buna rağmen FlightCar geçen yıl sonbahardan beri topladığı 20 milyon dolarlık B serisi yatırımı kapatmıştı. CEO Ruful Zaparde şirketin ürün ve stratejileri için bir revizyon başlatmıştı.

İş modelinden müşterilerin şirketle dijital olarak etkileşimine kadar takım yapısında bazı değişiklikler,artışlar ve azalışlar oldu. ( örneğin; şirket üretim mühendisliği başkan yardımcı olarak Amazon’dan Robert Gash’ı işe aldı)

En gözle görülebilen değişiklikler ise Argodesign Danışmanlık’ın yardımıyla yapıldı.

Dijital pazarlama alanında Argo, kısaca; ortalama durumlar için ortalama arabalar ve müşterilere yönelik olarak deneyimlerin kişiselliğini vurgulamak için imgelerin etkili yardımıyla destek sağladı. Ayrıca şirketi, çağdaşlığının ve şıklığının vurgulanması için açık ve cesur renkler kullanmaya itti.

Değişiklikler tam zamanında yapıldı. FlightCar değerini 40.1 milyon dolara yükseltti ve bir düzine ABD havaalanında birkaç cephede de rekabetle karşı karşıya kaldı.

Havaalanı paylaşımlı araçlarıyla sınırlı olmayan; fakat 270 havaalanında faaliyet gösterdiğini iddia eden rakip Turo ise değerini bugüne kadar 101 milyon dolara çıkarttı ve Kanada’da büyüyor. GetAround’ da ilerlemeye devam ediyor. Avrupa’da ise Drivy hızla yükseliyor.

Ayrıca, standart kara ulaşım hizmetleri sunan Blacklane, Mozio, Silvercar, Blacklane, Mozio, Silvercar, Travelercar gibi işletmeler istenildiği anda çözümler sunuyor.

Bu şirketlerin aksine FlightCar ne denklerarası (P2P) ne de standart kara ulaşım hizmetleri sunan bir şirket değil, her ikisinin de ortasında yer alıyor. Böylelikle araç sahipleri ve müşteriler etkileşim içerisinde olmak zorunda kalmıyor. Müşterilere arabalarını temizlemeleri gerektiğini söylemiyor, ayarlamalar yapmıyor anahtar değişimlerini de yapmıyor.

Belki de pazar payı elde etmek amacıyla ilgiyi sürdürmek için uyarlanabilir olmak Flight Car’ a yardımcı olabilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe