Facebook’un Havaalanı Versiyonu Btrfly Açıldı 0

Hergün ortalama 150,000 yolcu Atatürk Havalimanını kullanıyor. İş yolculuğu yapanlar, tanınmış isimler, sporcular, şirket yöneticileri ve sevdiklerine kavuşmak isteyen binlerce yolcu; bu ortamda birbiri ile tanışamadan geçmekte ve belki bu tanışıklık bir ilişkinin ya da iş anlaşmasının başlangıcı olabilir.

Dünyadaki 379 farklı havalimanında kullanılabilen Btrfly uçakla sık yolculuk yapan kişilerin oluşturdukları bir nevi virtual lounge. App yolcuların havalimanlarındaki lounge salonlarında ve uçuş sırasında birbiriyle diyalog kurmasını ve sosyalleşmesini sağlayan inovatif bir mobil uygulama.

Btrfly Lounge uygulamasını yükleyen yolcular o anda aynı havalimanından uçan veya aynı uçaktaki diğer yolcuların profillerini görüyor ve onlarla  diyalog kuruyor.

İngiltere ve Kanada’da yaşayan Türk girişimciler tarafından yazılan Btrfly girişiminin kurucusu Cenk Gürz , uygulamayı şöyle açıklıyor “Uygulamanın esas amacı, havalanındaki beklediğiniz bekleme salonunun bir sanal versiyonu olmak. Uçuş için havalimanına giden yolcular, uygulama üzerinden uçuş numaralarını ve uçacakları havalimanını girerek o anda aynı havalimanında bulunan ya da aynı uçaktaki diğer yolcularla bağlantı kurabiliyor. Böylece bekleme ve uçuş sırasında sıkılmamış oluyorlar.”

Uygulama şu anda yalnızca IOS için indirilebilmekte.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe