Facebook, Havayolu Şirketleri için Dinamik Reklam Programına İzin Verdi. 0

Turkish Airlines, Delta Airlines ve Cathay Pacific; Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da da erişilebilir durumda olan bu aracın test aşamasında yer alıyor.

Seyahat firmaları, Seyahat için Dinamik Reklamlar programını kullanarak, kullanıcıların önceki gezinme geçmişine dayanarak reklam verebiliyor, onlara belki de sadece otel rezervasyonu yaptırdıklarında bir uçuş teklifi veya halihazırda rezervasyonunu yaptırdıkları bir tatilde isteyebilecekleri ekstralar sunabiliyor.

Program pek çok cihaz üzerinde çalışabiliyor ve potansiyel müşterilerin nerede olduklarını ve ne zaman seyahat etmek istediklerini çözümlemek için konum ayarlarını kullanıyor.

Söz konusu araç geçtiğimiz yıl ilk olarak otellerin ve aracıların kullanımı için sunulmuştu.

Facebook, havayolu şirketlerinin bünyesindeki deneme aşamasının, hedefli reklamların sonucu olarak Cathay için rezervasyon hacminde 16 kat büyüme sağladığını, bunun satın alma işlemi başına maliyeti %15 oranında azalttığını belirtiyor.

Cathay’in yardımcı pazarlama müdürü Lisa Leung, Seyahat için Dinamik Reklamlar’ın “diğer ortaklarına” kıyasla daha iyi “reklam verimliliği ve maliyet küçülmeleri” sunduğunu belirtti.

Delta CMO’su (Baş Pazarlama Yöneticisi) Tim Mapes, konuyla ilgili ek açıklamalarda bulundu: “Söz konusu yeni reklam, Delta’nın, her bir bireyin yolculuk planına ve ilgi alanlarına dayanarak, yüksek derecede bağlantılı mesajlaşmaları bulunan doğru müşteriyi otomatik olarak hedeflememize olanak tanıyan, daha iyi kişiselleştirme seçenekleri sunmaya yönelik stratejisini destekliyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe