Expedia’nın Eski Yöneticisi, Operasyon Direktörü Olarak Dnata Travel’a katıldı 0

Expedia’nın global müşteri deneyimi eski direktörü Stuart Newman, operasyon direktörü olarak dnata Travel’a katıldı.

Yeni oluşturulan bu pozisyon, Emirates Group’un sahibi olduğu dnata’nın Avrupa’da faaliyet gösteren ve Travel Republic, Netflights ve B2B (işletmeden işletmeye) tedarikçileri Travel 2 ve Gold Medal’ın aralarında bulunduğu markalarını kapsıyor.

Newman şirkete bu ay içerisinde katıldı ve dnata Travel’ın Dubai’de çalışmalarını sürdüren, operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Paul Gale’in idaresi altında çalışacak. Newman ise çalışmalarını Birleşik Krallık’ta yerleşik olarak sürdürecek.

Söz konusu rol; hizmetler, çağrı merkezleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi (Customer Relationship Management-CRM) ile ilgili sorumluluklara sahip bir idari departman işlevi olarak tanımlanıyor.

Expedia’da global müşteri deneyimi direktörü olarak çalışmadan önce Newman, global çevrimiçi seyahat acentesi devi Expedia’nın yeni ortaya çıkan pazarlarında eTicaret direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Newman, bilgisayar donanımları üreticisi Dell’de çeşitli üst düzey pozisyonlarda yer almasının ardından 2009 yılında Expedia’ya katılmıştı.

Gale, Newman’ın dnata Travel’a katılışı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu: “Stuart’ın özgeçmişi, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri deneyimi ile bu alanlarda optimizasyonu ilerletmek konularında gerçekleşmiş bulunuyor.”

“Kendisinin, görev aldığı her yerde harika bir performans geçmişi bulunuyor ve kendisi iş teklifi yapılabilir konumdaydı ve dnata, kendisini işe alma ve bu alanları ileriye taşıma fırsatını değerlendirdi.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.