Expedia ve VisitScotland, Daha Fazla Yurtdışı Ziyaretçi Artışı için İşbirliği Yapıyor 0

Önde gelen Çevrimiçi Seyahat Acentesi, bu hafta Edinburgh’daki otelciler için bir zirveye ev sahipliği yaptı ve otelcilere uluslararası ziyaretçiler için rezervasyon sezonunu genişletmek üzere teknolojiyi benimsemeye çağrısında bulundu.

“Edinburgh Partner Summit”, VisitScotland, Marketing Edinburgh ve Edinburgh Hotels Association’ın yanı sıra Expedia Group konuşmacılarından oluşuyordu.

Etkinlikte, İskoç otelleri için ziyaretçi sayısının özellikle de uluslararası ziyaretçi sayısının artması için yoğun sezonun uzatılmasının neden bütünleyici olduğunun önemli vurguladı.

Expedia İngiltere ve İrlanda Pazar Yönetimi Direktörü Irene Roberts, otelcilerin, tüm yıl boyunca rezervasyon potansiyelini ve gelirlerini en üst düzeye çıkarmak için teknolojinin gücünü kullanabileceklerini söyledi.

Kendisi; “İskoç Otelcilerin Edinburgh Partner Summit’e memnuniyetle karşılıyoruz.

VisitScotland ile yaptığımız yeni ittifakı, ülkemizde gördüğümüz en son büyüme üzerine inşa etmeyi ve tüm yıl boyunca daha da fazla talep almayı hedefliyoruz. Özellikle de ziyaretleri sırasında daha fazla harcama yapmaya eğilimli, önceden rezervasyon yaptıran ve daha uzun süre kalabilen değerli uluslararası ziyaretçilerden.

“Bu yılki zirvede yaptığımız gibi, sektörün karşı karşıya kaldığı mevcut zorlukları ve bunların üstesinden nasıl gelebileceğimizi tartışmak için yerel sektörle etkileşime geçmeye devam etmemiz önemli” dedi.

VisitScotland Üst Düzey yöneticisi, Kalite ve İşletme Danışmanı, Panelist Linda McAllister, seyahatin kişiselleştirilmesinin sektörün en büyük trendi olacağını tahmin ederken; “destinasyon çekiciliğinin hakim olacağını, karşılaşılan engelin ise deneyimin nasıl kişiselleştirileceği ile ilgili olduğunu” söyledi.

Edinburgh Pazarlama ve Pazarlama Ortaklıkları Başkanı Paul Wakefield; Edinburgh’un karşılaştığı en büyük zorluğun;
“durgun sezon boyunca kendini nasıl konumlandırdığı” ile ilgili olduğunu ve “burada tüm yıl boyunca” kültürel tekliflere odaklanarak endüstrinin yoğun olmayan aylarda talebi artırabileceğini” söyledi ve; “Gezginler, bir şehrin tüm ziyaretçilerine bütün deneyimler için kollarını açmasını seviyor, yani Edinburgh’da da yapmamız gereken şey bu” dedi.

İskoçya’nın otel işletmecilerini veri odaklı anlayışlar ve en iyi uygulamalar hakkında rehberlikle destekleyerek seyahat talebinde artış sağlamayı amaçlayan Zirve, Expedia Group ve VisitScotland’ın bu ayın başlarında yeni bir işbirliğine dayalı ortaklığını duyurmasından sonra gerçekleşti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.