Expedia, Otel Ortakları için Geri Bildirim Aracını Faaliyete Geçirdi 0

Expedia, Konuk Değerlendirme İncelemeleri adı verilen, otellere yönelik yeni bir müşteri düşüncesi analiz aracını faaliyete geçirdi.

Global çapta faaliyet gösteren ve önde gelen bir Çevrimiçi Seyahat Acentesi olan Expedia, hizmetin otellere kendi çevrimiçi itibarını yönetme ve geliştirme olanağı sunacak ve mülklerde konukların mülklerdeki deneyimlerini en yüksek düzeye çıkarırken daha çok sayıda gezgini kendisine çekecek.

Expedia’nın konaklama ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Benoit Jolin, bu araç ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Ortaklarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için platformumuzu sürekli olarak geliştiriyoruz; ki bu durumda bu geliştirme, otel işletmecilerinin konukların geri bildirimlerinden en fazlasını almasına yardımcı olmak ve en büyük etki ile en yüksek geri dönüş için buna uygun olarak eylemleri başlatmak olarak gerçekleşiyor.

“Akıllıca değerlendirme incelemelerinin sağlanmasıyla birlikte, oteller daha fazla bilgi sahibi olma olanağına sahip oluyor ve kendi çevrimiçi itibarlarını yönetmek için her zaman olduğundan daha iyi bir konuma yerleşiyor.”

Expedia, değerlendirmelerin oteller için değerli olduğunu belirtirken, bunlardan eyleme geçirilebilir incelemelerin derlenmesinin uzun zaman alabileceğini ve yüksek maliyetli olabileceğini söylüyor.

Şirket ayrıca, bu durumun pek çok otel işletmecisini, konukların kendi mülkleri hakkında ne düşündüğüne dair eksiksiz bir kavrayıştan yoksun bıraktığını da ekliyor.

Phocuswright’a göre, gezginlerin %53’ünün değerlendirmeleri okumadan evvel rezervasyon yaptırmadıkları verisi ile birlikte, müşteri geri bildirimlerinin değerlendirilmesi hayati öneme sahip bir konumda bulunuyor.

Konuk Değerlendirme İncelemeleri, birleştirilmiş ve rakiplere dair analizler sunuyor ve otel operatörlerine eğilimleri tanıma ve hangi olanakların en sevilen veya en çok eleştirilen olanaklar olduğunu keşfetme imkanı tanıyor.

Söz konusu servis, Expedia’nın self-servis ortak portalı olan PartnerCentral üzerinden erişime açık durumda bulunuyor. Servisin başlangıç aşaması için faaliyete geçişi, İngilizce konuşulan mülkler için 2017’nin başlarında söz konusu olacak şekilde planlanıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe