Etihad Biletlerini Artık Apple Pay İle Satın Alabilirsiniz 0

Etihad Havayolları müşterileri uçuşlarını Apple ürünleriyle ödeyebilecek ve seyahat edebilecekler.

Etihad Havayolları müşterileri, şimdi sadece bir düğmeye dokunarak iPhone veya iPad’leriyle “Ekstra Ayak Uzatma Yeri Bulunan Koltuklar”, “Tercih Edilen Koltuk Rezervasyonu” ve fazla bagaj gibi ürünleri ve biletlerini satın alabilirler.

Etihad müşterileri işlemleri için artık temelinde güvenlik ve gizlilik olan Apple Pay‘ı kullanacak. Bir müşteri Apple Pay ile bir kredi kartı veya bankamatik kartı kullandığında, gerçek kart numaraları cihazda veya Apple sunucularında saklanmayacak. Bunun yerine, benzersiz bir Cihaz Hesap Numarası atanacak, şifrelenecek ve cihazın güvenli öğesinde güvenli bir şekilde saklanacak. Her işlem, bir kerelik benzersiz dinamik güvenlik kodu ile yetkilendirilecek.

Kolay bir kurulumu olan Apple Pay kullanıcıları, kredi ve bankamatik kartları tarafından sağlanan tüm avantajları ve kazanımları almaya devam edecebilecek.

Etihad Havayolları mobil uygulamasındaki Apple Pay yoluyla satın alınan uçuşlar, Dokunmatik Kimliğin etkinleştirilmesiyle tamamlanabilecek; dolayısıyla, ödeme ayrıntılarını veya faturalandırma bilgilerini manuel olarak doldurmaya gerek kalmayacak.

Etihad Havayolları uygulaması App Store‘da indirilebilir. Nisan 2016’da başlatılan uygulama, bir milyon kez indirildi ve 2016 Kısa Liste Mobil Uygulama Ödülleri’nde Yılın En İyi Seyahat Uygulaması ödülünü kazandı. Uygulama ayrıca, beş milyondan fazla üyeye sahip olan havayolunun ödüllü sadakat programı olan Etihad Guest’e kolay ve hızlı kayıt yapılabilmesi için güncellendi. Çok dilli bir uygulama sayesinde, konuklar uçuş rezervasyonu yapabilir, yan hizmetler satın alabilir, çevrimiçi check-in yapabilir, pasaportlarını tarayabilir ve hatta Abu Dhabi Uluslararası Havaalanı haritasını görüntüleyebilir.

Apple Pay, iPhone ve diğer iPad uygulamalarında, iPhone 6 ve üstü, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. Nesil), iPad Air 2 ve iPad mini 3’de çalışıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe