Etihad, ABD Varışlı Uçuşlarda Ücretsiz Wi-Fi ve iPad Tabletler Sunuyor 0

Etihad Airways, Birinci Sınıf ve İş Sınıfı yolcularına, Abu Dhabi’den ABD’ye gerçekleştireceği tüm uçuşlarda ücretsiz Wi-Fi ve iPad tabletler sunuyor.

Bu karar, çoğunlukla Müslüman nüfusun yaşadığı sekiz ülkeden – Katar, BAE, Türkiye, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Fas ve Kuveyt- ABD varışlı uçuşlarda yer alan yolcuların, el bagajlarında bir cep telefonundan daha büyük herhangi bir cihaz taşımalarının yasaklanacağı açıklamasının ardından gündeme geldi.

Uzunluk olarak 16 cm, genişlik olarak 9.3 cm ve derinlik olarak 1.5 cm’den daha büyük boyutlara sahip cihazların, ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı’nın 14 Ekim 2017’ye kadar geçerli olacak yönergesi uyarınca, bundan böyle kontrol edilmesi gerekiyor.

Seçkin müşterileri için bu güçlüğü sınırlandırmak adına Etihad, tüm uçuş süresi boyunca Wi-Fi kuponları ve iPad tabletler sunacak. Her koltukta yer alan güç ve USB girişleri, cihazları tüm yolculuk boyunca şarj edilmiş konumda tutacak.

Söz konusu uygulamanın devreye girişi, elektronik cihaz yasağının etkisini en aza indirme arayışında olan Emirates’in, dizüstü bilgisayar ve tablet kullanım hizmetini faaliyete geçirişini takip ediyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe