Eski Dostları Görmek Güzel 0

Uzun süredir iş sebebiyle İstanbul’da yaşıyorum. Bu şehri seviyorum, bir hayli kalabalık ve trafik gibi problemleri var fakat, güzelliklerini görebildiğim müddetçe benim açımdan son derece hoş ve cazibeli bir yer olma özelliğini korumaya devam edecektir. Fakat ara arada olsa doğduğum, büyüdüğüm şehre geri dönmek, sevdiklerimi, ailemi, dostlarımı görmek gerektiğine inanıyorum. Bu sebeple işten fırsat bulabildiğim ilk anda Manavgat’a gitme kararı aldım ve hazırlıklarıma başladım.

       Bir çokları için Manavgat çok fazla şey ifade etmeyen bir yerdir. Belli başlı yerlerini bilirler ve Manavgat’ı buralar üzerinden yorumlarlar. Fakat benim açımdan yeri ve değeri çok ayrıdır buraların. Doğduğum, büyüdüğüm, düşüp kalktığım, kavgalar ettiğim, sevdalarımı paylaştığım yerdir. Bu yüzden anlamı her daim çok farklı olacaktır benim için. Malum, İstanbul ile Manavgat arası karayolu ile gidildiğinde 800 km gibi bir yolu direksiyon başında geçirmeyi gerektiriyor. Oldukça yorucu ve yıpratıcı bir yolcuk ile karşılaşmak istemediğim için Antalya’ya uçak ile gitmeyi ve oradan da Manavgat’a geçmeyi planladım. Bunun için ilk olarak bir İstanbul uçak bileti almam gerekiyordu ve bu problemi www.ucakbileti.com sitesi üzerinden kolaylıkla halledebildim. Siteye girdiğimde oldukça basit bir yapı ile karşılaştım. Yani kullanımı ve istediklerinize ulaşması gerçekten kolaydı. İstanbul Sabiha Gökçen’den Antalya’ya yapılan uçak seferlerinin listesini açtığımda karşımda her firmanın bu güzergahtaki uçuşlarının sıralandığını gördüm. Belli bir firma seçmeksizin Antalya’ya giden tüm havayolu firmalarının tarifelerine ve uçuş saatlerine kolaylıkla ulaşabildim.

     Bunun güzel yanı ise, belli dönemlerde THY kampanyaları , Atlasjet kampanyaları gibi firmaların biletlerine kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyor olmanız. Bu sayede Antalya üzerine en ucuz yoldan gitme imkanını yakaladığım için, ayrıca sevindim diyebilirim. Hem sevdiklerimi görebilecektim hem de bu seyahat benim açımdan olabilecek en makul fiyat üzerinden gerçekleşecekti. Dönüş için kendime kesin bir tarih koymadığım için dönüş biletini Manavgat‘ta iken almaya karar vermiştim. Fakat sitede dönüş biletlerinin de aynı şekilde kolaylıkla alabileceğimi hem de uygun fiyat üzerinden alabileceğimi görünce kafamda hemen bir tarih belirleyip dönüş içinde biletimi aldım. Giderken farklı, dönerken farklı bir havayolu firmasını kullanacaktım. Tarihleri sebebiyle o dönemlerde en uygun fiyatı sunan firmaları tercih ettim yani. Eskiden uçak ile seyahat etmeye biraz soğuk bakar ve fiyat yönünden çok pahalıya geleceğini düşünürdüm. Fakat www.ucakbileti.com sitesinin avantajları sayesinde bu düşünce artık çok ama çok eskilerde kaldı. Yıpranmadan yapılan bir seyahat sonrasında sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirmek daha bir tatlı olabiliyor. Bunun keyfini sürdüm ve çok özlediğim insanların güler yüzünü tekrardan görebilmek için sabırsızlanıyorum.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe