Erken Rezervasyon Yaptırmak mı Dediniz? 0

Bugüne kadar erken rezervasyon yaptırarak bir otelde kalmadım. Ne zaman tatile çıksam internete girer ve kendim için en uygun olan oteli birkaç gün önceden araştırır, nerede en uygun fiyatı bulursam oradan rezervasyonumu yaptırır, sonra yolculuğa çıkardım.

Fakat geçen gün tatil konusu açıldığında iş arkadaşlarımdan bazıları her sene erken rezervasyon otellerini tercih ettiklerini böylelikle tatil fırsatlarını çok daha ekonomik şekilde değerlendirdiklerinden bahsediyordu.

Hatta son iki senedir aynı oteli tercih eden bir arkadaşım, 2 sene önce erken rezervasyon imkanından faydalanmadan gittiği bir otel için ertesi sene 5-6 ay önceden yer ayırtıp rezervasyonunu yaptırmış, böylelikle Antalya’da bulunan bir Antalya otelinde %50 indirimli şekilde konaklamayı başarmış.

Diğer çalışma arkadaşlarım da kendi tecrübelerinden bahsedince, internete girip seneye yapacağım bir tatil için birkaç günlük rezervasyon yaptırdım.

Peki erken rezervasyon fırsatından faydalanmanın avantajları neler?

1-%50’ye varan indirim oranları

500 Liraya yapılabilecek bir tatili kim 250 Liraya yapmak istemez ki? 4 kişilik bir ailenin yaptığı bir haftalık bir tatilin ise tutarı nereden baksanız en iyi ihtimalle 2 bin liraya denk geliyor. Bu açıdan düşünüldüğünde indirim tutarı çok daha yükseliyor.

2- Otel Arama Stresinden Uzaklaşmak

Yazın turistlerin Bodrum, Alanya, Kemer, Kuşadası gibi turistik merkezlere akın etmesiyle birlikte otellerin doluluk oranları ciddi şekilde artıyor. Hal böyle olunca da beğendiğiniz  rezervasyon otelleri ile görüştüğünüzde çoğundan olumsuz yanıt alıyorsunuz, çünkü atı alan Üsküdar’ı geçmiş bile.

Ekonomik otel imkanından faydalanmak isteyen sizin gibi yüzlerce insan aylar öncesinden rezervasyon yaptırıyor.

Siz de aylar öncesinden rezervasyonunuzu yaptırdığınızda ‘’Nerede Kalacağım’’, ‘’Nereye Gitsem’’ ,’’Acaba Yer Var mıdır?’’ gibi sorularla cebelleşmekten kurtuluyorsunuz.

3- Ödeme Alternatiflerinin Çeşitliliği

Erken rezervasyon kampanyalarının diğer avantajlı tarafı da kimi güvenilir tatil acentelerinin ödemenizi yaparken sağladığı avantajlar.

Bu avantajlar sayesinde kredi kartsız (aylık havale ile) ve tutarı 12 eşit  taksite bölerek tatil yapabilirsiniz. Eğer tatile gitmekten vazgeçerseniz ya da oteli değiştirmeye karar verirseniz çok küçük bir meblağ ödeyerek rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.

4- Motivasyonu Arttırmak

Tüm sene çalışıyorsanız kendinize kaçış fırsatı bulabileceğiniz çok fazla gününüz olmuyor. Çoğumuzun senelik izni 15-20 gün. Eğer kendi işinizin başındaysanız-daha çok gezmek bir yana- sorumluluklarınız arttığı için o 15-20 günü bile bulamıyorsunuz.

İşte tam stresli bir kış gününde yapacağınız tatil rezervasyonu sizi neredeyse tüm sene için motive edebilir. Ne zaman stresli bir durum yaşasanız, patronunuzla tartışsanız ya da hayatınızda bazı şeyler kötü gitse birkaç ay sonra gideceğiniz tatili düşünerek rahatlayabilirsiniz.

Sonuç olarak kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız, rezervasyonunuzu erkenden yaptırarak ve size mükemmel bir tatil deneyimi yaşatacak otelleri belirleyerek huzurlu bir zaman geçirebilirsiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe