En Kısa Uçak Yolculuğu Tam Tamına 47 Saniye! 0

Dünyanın en kısa uçak yolculuğunu İskoçlar yapıyor. Ülkenin kuzeyindeki Orkney ve Papa Westray adındaki iki ada arasında yapılıyor bu yolculuk.

BBlml5R

Orkney ve Papa Westray adalarının arasındaki mesafe yalnızca 2,7 kilometre.Uçuş süresi resmi olarak iki dakika. Ama rüzgârın doğru yönden esmesi halinde 47 saniyede karşıya geçiliyor.

The Daily Mail’in bildirdiğine göre bu iki ada arasında gidip gelenlerin %30’unu eğitim personeli ile hastane görevlileri ve hastalar oluşturuyor. Diğer yolcuları ise İskoç Ulusal Sağlık Hizmeti’nin personeli ve hastalar oluşturuyor.

Adalar Hakkında

Adada yaşayan halkın sayısı oldukça az olmasına rağmen, 60 adet ayrı arkeolojik kazı alanı, turistik ve eğitim amaçlı yerli ve yabancı ziyaretçileri özellikle yaz aylarında adayı canlandırmaktadır. Bir gün yolunuz İskoçya’ya düşerse kesinlikle bu adalara gidip bu ilginç yolculuğa katılmanızı tavsiye ederiz.

Kişi Başı Bilet Fiyatı Ne Kadar ?

Evet, 47 saniye gibi bir sürede tamamlanan uçak yolculuğu için, toplam 30 Amerikan Doları (yani 59 TL) gibi bir bilet ücreti belirlenmiş. Belirtilen bilet fiyatlarına uçaktaki hizmetler dahil değildir. En kısa yolculuk olmasına rağmen, kilometre bazına vurulduğunda aslında dünyanın en pahalı uçuşlarından birisidir..

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.