Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

eDreams Odigeo Potansiyel Yatırımcıların İlgisini Çektikten Sonra Satış Arayacak

 

Barselona merkezli online seyahat şirketi eDreams Odigeo şirketin stratejik incelemesini duyurdu. Bu inceleme şirketin satışına yol açabilir.

2014’te Madrid Menkul Kıymetler Borsasında halka arzı gerçekleşen firma, bu hamlenin “istenmeyen potansiyel yatırımcıların ilgisiyle teşvik edildiğini” söyledi.

Şirketi halka arz eden özel sermaye ortakları Ardian ve Permira, hala %47 civarında paya sahip ve talibin şirketin tamamını mı yoksa bir kısmını mı istediği bilinmese bile bu iki ortak bir çıkış “exit” arıyor olabilir.

İnceleme süreci erken bir aşamada ve eDreams Odigeo, ifade edilen ilgilinin resmi bir teklife yol açacağının bir garantisi olmadığını söyledi.

Aynı zamanda teftişin açıklanmasıyla şirket,  artan iş ölçeği ve tedarikçilerle daha iyi şartların ardından 2018 ve 2020 için düzenlenmiş kar yönlendirmesinin arttığını söyledi.

eDreams Odigeo halka ilk arzının ardından hisse senedi pazarında sıcak bir zaman geçirdi. Iberia’nın değerinde dramatik bir düşüşe neden olan satışlardan çekilme kararıyla 24 Ekim 2014’te hisse senetleri askıya alınmıştı. Aynı zamanda henüz yeni gelmiş olan Ryanair‘le de aralarında anlaşmazlık vardı.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir