eDreams, Mobil Kullanımda İngiltere ve İtalya’da Zirvede 0

Avrupalı online seyahat acentesi eDreams Odigeo’ya göre işlem yaptıkları neredeyse tüm pazarlarda erişim aracı olarak masaüstü ve mobil arasındaki fark kapanmaktayken, Birleşik Krallık ve İtalya’da erişim büyük ölçüde mobil araçlardan sağlanıyor.

Acenteye göre, geçen senenin aynı dönemine göre %25 oranında artışla İtalya, şirketin en hızlı gelişen mobil pazarı durumunda. İtalya gibi güçlü bir büyüme gösteren diğer ülkeler ise %24 ile Almanya, %18 ile İspanya ve %11 oranıyla Portekiz.

Fransa ise %1 oranındaki düşüş ile mobil kullanımında dikkate değer bir istisna oluşturuyor.

Kullanıcıların mobil aracılığıyla araştırma yapması ise henüz tam olarak rezervasyona yansımadı. eDreams‘e göre 2016’nın son üç ayında yapılan uçuş rezervasyonlarının %30’u mobil araçlar ile yapıldı; bu oran ise Phocuswright verilerine göre sektörün %21’lik ortalamasının oldukça üstünde.

Yapılan açıklamayla, son dakikada yapılan yer ayırtmalarda mobil araçların ne ölçüde kullanıldığı da ortaya çıktı. Oda rezervasyonlarında mobil kullanım %52 oranında son 7 gün içinde yapılırken uçak bileti için yapılan yer ayırtmaların %40’ı aynı zaman diliminde gerçekleşiyor.

Ülke bazında bakıldığında ise Fransız gezginler son dakikada rezervasyon işlemini yapan mobil kullanıcılar arasında en yüksek orana sahip.

Diğer bölgelerde ise uygulamayı indirip üye olan kullanıcıların %93’ü uçuş bildirim hizmetini kullanıyor.

Mobil konulu raporun açıklandığı sıralarda eDreams Odegio aynı zamannda son finansal raporlarını açıkladı. 2016’nın son 9 ayında rezervasyon hacmi geçen senenin aynı dönemine oranla %9 oranında artış gösterirken kazanç marjı %5 oranında artarak 350 milyon euro ve FVAÖK de %18 artışla 76 milyon euroyu buldu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe