Dünyaca Ünlü Instagram Fotoğrafçıları #ComeSeeTurkey Projesi İçin Türkiye’de 0

ComeSeeTurkey
Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan ünlü Instagram fotoğrafçıları, Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak için Türkiye’ye geldi. Bu sabah Park Posphorus Hotel’de düzenlenen basın toplantısında açıklanan #ComeSeeTurkey projesi kapsamında Türkiye’ye gelen ve Instagram hesaplarıyla popülaritesini kanıtlamış fotoğrafçılar, bugün İstanbul’da başlayacak proje çerçevesinde 24 farklı şehri gezecek ve farklı şehirlerdeki güzellikleri görüntüleyecek. 20 farklı fotoğrafçının katılacağı proje, 24 gün sürecek.

13 farklı ülkeden seçilen fotoğrafçılar, Türkiye’nin kültürünü, tarihini, doğasını ve insanlarını fotoğrafın evrensel dilini kullanarak anlatacak.  İki ayrı  rotadan oluşacak seyahatte 10 kişilik ekip,  Trabzon, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı,  Van, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman ve Gaziantep’i, geri kalan ekip ise Kayseri, Pamukkale, Bodrum, Aydın, Antalya gibi şehirleri fotoğraflayacak. Seyahate katılacak fotoğrafçılar kendi Instagram hesapları üzerinden en az 3 kare paylaşacak. Türkiye’nin önde gelen fotoğrafçılarından Mustafa Seven’in de katılacağı bu seyahat, T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde gerçekleştirilecek. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından desteklenen bu projenin ana sponsoru ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği. 800 bin TL bütçeli bu projeyi, TRT ekibinin de adım adım izleyeceğini not düşelim. InstagramFacebookTwitterYouTubeVinePinterest ve Foursquare gibi sosyal ağlar üzerinden paylaşılacak fotoğrafların ilerleyen zamanda kitaplaştırılması da düşünülüyor. ComeSeeTurkey projesinde yer alacak fotoğrafçılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Log Dergisi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe