Duke University, Uluslararası Burslar 0

duke-footer-logo

Son başvuru: 1 Mart 2014

Kimler başvurabilir? : Duke Üniversitesine lisans için başvurmuş ve bursa ihtiyacı belgelenmiş adaylar başvurabilir.

Burs: eğitim harcı, konaklama, zorunlu harcamalar, bunun dışında ihtiyaç olduğu ispatlanmış diğer harcamalar ve 7000$’a kadar araştırma desteği.

Tanımı

Uluslararası Karsh Bursu dünyanın her yerinde başarılı öğrencileri bir araya getirmek için kuruldu. Burstan yararlanan öğrenciler Ukrayna,Vietnam, Zimbabve, Romanya, Ekvador, İspanya, Etiyopya, Kenya, Pakistan, Nepal, Yeni Zelanda gibi çeşitli ülkelerden. Duke Üniversitesi’ndeki amaçları ve akademik çalışma alanları da memleketleri kadar çeşitlilik gösteriyor. Karsh bursu tam anlamıyla dünya vatandaşlığı fikrini somutlaştıran bir programdır.

Karsh bursiyerleri, Duke Üniversitesine kayıt yaptıran uluslararası ve maddi desteğe ihtiyacı olduğu kanıtlanmış öğrenciler arasından seçiliyor. Bursa başvuranlar Mr. ve Mrs. Bruce Karsh’ın cömertliği sayesinde her yıl daha da artıyor.

Nitelikler

Duke Üniversitesi’nin lisans programlarına başvurmuş uluslararası ve ihtiyacı olduğu kanıtlanmış öğrenciler Karsh bursu için değerlendirmeye alınacaktır. Programın fakülte yöneticisi ve Lisans Bursları ve Bursiyerleri Ofisi’ne bağlı meslektaşları bu öğrenciler arasından, akademik ve liderlik potansiyellerine bağlı olarak finalistleri belirleyeceklerdir. Mart ayının sonlarına doğru finalistlerle Skype(ya da telefon) üzerinden bir mülakat gerçekleştirilecek ve bursu almaya hak kazananlar bundan kısa bir süre sonra bilgilendirilecektir.

Burs

Karsh bursu eğitim harcını, konaklamayı, zorunlu harcamaları ve bunun dışında gerekliliği ispatlanmış diğer giderleri kapsar. Bunun yanında burs aynı zamanda mezuniyet öncesi üç yaz dönemi boyunca 7000$’a kadar olan araştırma harcamalarını da finanse eder. Bursiyerler ayrıca bilgisayar gibi diğer ihtiyaçları için de başvurabilirler.

Başvuru

1 Mart 2014 tarihinden önce Üniversite Burs Servisi (CSS) profili online olarak doldurulmalıdır. Gerekli belgeler direk olarak Duke Maddi Destek Ofisi’ne teslim edilmelidir. Başvuru süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi için: http://financialaid.duke.edu/undergraduate-applicants/apply-aid

Kaynak: Projelist

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe