Dubai’nin Yeni 3 Milyar Pond’luk Mega Temalı Parkı Hollywood, Bollywood ve LegoLand Bölümleriyle Birlikte Açıldı 0

Dubai, rekor kıran yükseklikteki gökdelenleriyle biliniyor olabilir; fakat şimdi artık Ortadoğu’nun en büyük temalı parkları ile bir merkez haline geliyor.

3 ayrı temayı da kapsayan, 3 Milyar Pound’luk park ve tesisler 31 Ekim’de açılıyor. Bollywood Parks, Motiongate Dubai ve Legoland’ın 30.6 milyon metre kare üzerine kuruldu.

Motiongate park, Hayalet Avcıları ve Kung Fu Panda gibi Hollywood karakterleri temalı oluşturulurken, Bollywood temalı park, Hint film endüstrisine ve çekiciliklerine dayalı olarak oluşturuldu. Legoland ayrı bir su parkına da ev sahipliği yapıyor ve bütün tesisler 100’den fazla eğlence hizmeti ve gösteri sunuyor.

Buna ek olarak, tesiste Lapita Hotel, temalı mağazalar ve yiyecek içecek alanı yer alıyor. 6 bayraklı farklı bir temalı park ise 2019 yılında açılacak.

dubai-theme-park-motiongate

Dubaide, zaten dünyanın en büyük kapalı temalı parkı olduğu iddia edilen IMG Worlds of Adventure Eylül ayında açılmıştı. 28 futbol sahası büyüklüğünde olduğu ve çatısı altında Marvel, Lost Valley ve Cartoon Network “macera bölgeleri”’nin olduğu bildirilmişti.

Dubai’de faaliyet gösteren şirketler son dönemde kötü çalışma ve yaşam koşullarında göçmen işçi çalıştırmaları dolayısıyla eleştirilere maruz kalmışlardı. Geçen yıl Güney Asya’lı işçiler düşük ücretler dolayısıyla şehrin caddelerinde bir protesto gösterisi yapmışlardı. Dubai Park ve Tesislerinde çalışan işçilere ise alanın resmi açılışı öncesinde özel bir gösterim yapıldı. DXB Entertainments PJSC CEO’su Raed Kajoor Al Nuaimi, 3 yıldan fazla süren emekleri için işçilere teşekkür edildiğini söyledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.