Doğu Ekspresi ile Kars’a Yolculuk Ne Kadar ve Ne Kadar Sürüyor? 0

Doğu Ekspresi, Ankara’dan kalkan Kars’ta son bulan kompartımanlı bir tren seferidir. Doğuya doğru ilerlediğinden ve bir çok şehire uğradığından dolayı Doğu Ekspresi adını almıştır. Ucuz, yorulmadan ve üstelik güzel manzaraları, dağları dereleri doya doya seyrederek, sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek seni uyandırdığı bir yolculuk, bir hikaye.

Bambaşka hayatlar, şaşırtıcı hikayeler ve olağanüstü manzaralar eşliğinde uzun bir yolculuk Doğu Ekspresi.

1.Doğu Ekspresi Bilet Ücretleri Ne Kadar?

Bilet ücretleri yolculuk edeceğiniz kompartımana göre değişiyor. Şu an için bilet fiyatları şu şekilde; pulman 47 TL, örtülü kuşetli için 61 TL, yataklı için 96 TL (2017 itibariyle). Ancak genç, 60 yaş üstü, öğretmen gibi indirimler mevcut. Hepsine de %20 indirim uygulanıyor. Çocuk yolcular ise %50 oranında indirimden yararlanabiliyorlar. Daha detaylı bilgi için TCDD‘in sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2.Doğu Ekspresi Nereden Nereye Gidiyor?

Doğu Ekspresi treni haftanın hergünü Ankara’dan 18:00’da; Kars’tan ise 08:00’de kalkıyor. Doğu Ekspresi’nin güzergahı ise : Ankara > Kırıkkale > Kayseri > Sivas > Erzincan > Erzurum > Kars

3.Doğu Ekspresi Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor?

TCDD yolculuk toplam 24,5 saat sürdüğünü belirtiyor ama giden kişilerin tecrubelerine dayanarak ve olabilecek rötarlar göz önünde bulundurarak bu sürenin 29 saate ulaştığından bahsediliyor.

4.Trende Yemek Yeniliyor Mu?

Trenlerde bir de yemekli vagon var. 4’er kişilik masalar halinde bir restorandan oluşuyor ve menü mevcut. Restoranda alkol satışı da yapılıyor. Fiyatlar ise makul. Mesela kahvaltı tabağı 9 TL, hamburger 6,5 TL, meşrubat 2,5 TL gibi (2017 itibariyle).

5.Evcil Hayvan Kabul Ediliyor mu?

Evet, evcil hayvan kabul ediliyor. Ancak evcil hayvanınıza da %50 indirimli olarak bilet almanız gerekiyor. Ayrıca pulman vagonda seyahat etme şartı koşuluyor. Bununla ilgili detaylı bilgiler TCDD’nin internet sitesinde mevcut.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe