Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cruise.co.uk  Alman online kruvaziyer seyahat acentesi Kreuzfahrtberater.de’yi satın aldı.

Bu alım işlemiyle Cruise.co.uk Avrupa’da bir numaralı online gemi seyahati acentesi olmayı iddia ediyor. 12 yıl önce kurulan ve 60’tan fazla çalışanı olan Kreuzfahrtberater.de’nin üç kurucusu ise yönetim ekibinin bir parçası olarak kalacak.

Kreuzfahrtberater.de’nin 25 milyon dolar karşılığında satın alınması Cruise.co.uk’in, Avrupada’ki iki büyük kruvaziyer pazarında çalışacağı anlamına geliyor. Şirketin CEO’su Seamus Conlon’a göre bu alım işlemi “büyük, büyüyen ve parçalanmış bir pazarda farklılaşmış bir Avrupa lideri” yaratacak.

Birleşen kruvaziyer satışları yaklaşık 250 milyon avro olacak. Bu da Cruise.co.uk’i Avrupa’daki en büyük gemi acenteliği haline getirecek.

Cruise.co.uk, Cruises.uk,  Kreuzfahrtberater. de ve Seascanner.com sitelerin yıllık 37.5 milyondan fazla ziyaretçi trafiği almakta ve 260 binden fazla müşteri inceleme ve görüşü sunmaktadır.

Conlon, “Virgin ve Ritz-Carlton gemileri de dahil olmak üzere 65 geminin pazara girmesiyle kruvaziyer piyasası önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük bir genişleme yaşayacak” dedi.

“Bu işlem yeni büyük gemi yolculuğu pazarına geçerek işimizi çeşitlendirmemize imkan sağlıyor ve Cruise.co.uk’in pan-Avrupa’nın öncü online kruvaziyer seyahat acentesi olma hedefini başarması noktasında önemli bir adımı temsil ediyor.”

Conlon iki şirketin bilişim teknolojisi platformlarını birleştireceğini söyledi. Böylece Cruise.co.uk Kreuzfahrtberater online rezervasyon teknolojisinden, Alman site ise Cruise.co.uk’in sosyal medya teknolojisi ve uzmanlığından faydalanabilecek.

Siteler farklı gemi yolculuğu güzergâhları sattığı için, işletmeler ticari anlaşmaları birleştirmeyecek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz