Cabfind, Uber’in B2B Pazarındaki Etkisini Küçümsedi 0

Cabfind.com, Uber’in kurumsal seyahat sektöründe “çok fazla etkisinin olmadığını” ifade ederek, bu yıl için büyüme planlarını açıkladı.

Londra’daki İş Seyahati Fuarında konuşan taksi ve otobüs talepleri üzerine uzman olan Ticari Direktör Debbie Thompson; “Uber, özel araç kiralama ve taksi sektöründe bir engel; ama işletmeler arası B2B pazarında o kadar da büyük bir etkisi yok, cabfind.com ülke genelinde gerçek anlamda bir işletme ve Birleşik Krallık’a ulaştık; fakat Uber henüz bunu başaramadı. Biz hala Birleşik Krallık’taki rekabette tedarikçi ağlarımız açısından avantajı elimizde bulunduruyoruz ve bu anlamda rakipsiziz. Yönetmiş olduğumuz kara taşımacılığı hizmet talepleri şu ana kadar kaydedilen en yüksek seviyede, dolayısıyla daha büyük bir tesise taşınmamız gerekiyor.” dedi.

Bu arada, cabfind.com 10 yıllığına kiraladığı Birkenhead içinde yeni 2 katlı 10,689 fit karelik ofisine taşınacak.

Genel Müdür Chris Jordan; “Aslında ekibimizi Birkenhead’de şu anda bulunduğumuz yer olan Eagerton’daki merkezimizde bir araya getirmek için plan yapmıştık; ancak Transdev’in şirketimizi satın almasından sonra (geçen yıl Şubat ayında) işimizin gerektirdiği ihtiyaçları karşılamak üzere daha fazla personele ihtiyacımız olacağı ve dolayıyla daha fazla alana da ihtiyaç duyacağımızı belirleyerek hızlı bir şekilde karar verdik. Sadece bu yıl 20 yeni iş imkanı sunmayı umuyoruz.” dedi.

Thomson ise; “Transdev portföyünün bir parçası haline geldiğimizden beri lojistik hizmetlere olan talep düzeyini karşılamak için dört işe alım personelimiz sayesinde cabinfind.com’un personel sayısında %20’lik bir artış oldu. Daha fazla büyüme ve yeniliğin olduğu heyecan verici bir döneme girdiğimizden beri, takımızı; ilham veren, yeni bir mekanda bir araya getirmek son derece önem taşıyordu. Transdev’e bağlı olarak çalışmaya başlayan cabin.com olarak merkezimin yeni pazarlara girerek genişlediğini görmek için uluslararası niteliğinin de tam olarak yansıtması gerekiyordu. Transdev’in yatırımı cabfind.com’un İngiltere genelinde özel araç kiralama filosu tedarikçi ağ sayını artırmasına olanak sağladı.” diyerek ekledi.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.