Busbud Yolcuları Hangi Hizmete Ücret Öder ve Ne İster? 0

Otobüs bileti satın alma platformu Busbud’la yolcular, ekstra hizmetleri ödemeye de razı olacaklar. Peki neden ve bu neyin ödemesi?

Otobüs endüstri teknolojisi olgunlaşmaya devam ettikçe, bulgular gösteriyor ki şirketler yan gelir elde etmek için kendilerini geliştiriyorlar. Yatırımcılar ise yeni gelişen bu sektöre çoktan yatırımlarını yapmış durumda. Hindistan gibi yeni gelişen marketlerde ise bu hizmet düşük fiyatla sektöre girmiş durumda.

Peki, yolcular ne için ekstra ücret ödeyecekler?

2000 kişinin cevaplarına göre bir otobüste bulunması gereken en önemli özellikler şöyle; havalandırma, koltuk rahatlığı, tuvalet, wi-fi ve aktarmasız rota. Peki, yolcular ekstra ücret ödeyecek olsalar hangi özellikler öne çıkıyor buna bakalım.

Elbette başı ekspres rota çekiyor, ara duraksız bir yolculuk kişilerin en büyük tercihi. İkinci sırada ise yataklı bir kompartıman geliyor. Normalde aranan bir özellik olmamasına rağmen kişiler bunun için ekstra ödemeye hazır.

Araştırmada demografik bilgiler de alındı ve bu bilgilere göre Y jenerasyonu çok ödemek istememesine rağmen priz olursa ekstra ücret ödeyeceklerini belirtmişler 🙂

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.