Buenos Aires Ücretsiz Gastronomi Turlarını Duyurdu 0

Buenos Aires, gastronomi kültürünün merkezi seçildi! Bu gastronomik merkezi siz de keşfetmek isterseniz, turizm otoritesi (ENTUR) aylık ücretsiz geziler düzenliyor. Bu gezilerle birlikte Buenos Aires’in gizli köşelerini keşfedebilirsiniz.

Şehir, gastronomik kültür başkenti olduğu bu özel yılın tadını çıkarıyor. Turistler ise bu tadı lokal yerleri ücretsiz gezerek, şehrin özel köşelerinde yer alan restaurantlarda yemek yiyerek, yeni keşifler yaparak tadını çıkarabilecek.

Ücretsiz turlar, her ayın üçüncü cumartesisi saat 5’te başlıyor. Bölgeye, temaya odaklanıyor ve alanında uzmanlar bu geziye eşlik ediyor. Mart versiyonu barmen Federico Cuco tarafından yönetilecek.

Yıl boyunca turistler neredeyse her yere götürülecek. İspanya stilinde geleneksel tavernalardan, Italyan taş fırınlı pizza yerlerine; Arjantin evlerinden (kömür ateşinde ulusal tarzda et pişirilen evler) birçok farklı yere..

ENTUR direktörü Gonzalo Robredo, Buenos Aires’in gastronomik kültür için büyük bir potansiyel olduğunu söyledi. Şehrin geleneksel yemekleri hem yerli yemekleri hem de göç eden toplumlardan edinilen yemekleri turiste sunuyor. En çok İtalya ve İspanya’dan etkilenen şehir, Latin Amerika’nın en lezzetli mutfağına sahip.

Mr Robredo; Gastronomik gelişmeleri ve teknolojik evrimi kombinlemenin çok önemli rol oynadığını ve bu şehri Latin Amerika’nın bu anlamda gerçek lideri haline getirebileceğini düşünüyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe