Bu Yeni Google Aracı, Tatil Sezonu için Biletlerinizi Ne Zaman Almanız Gerektiğini Söylüyor 0

Bu, yılın en güzel zamanı – yani yazın miskin geçen son günlerini kastediyoruz. Google’dan gelen yeni bilgiler, şu anda eğer, tatil için seyahat etmeyi düşünüyorsanız, en iyi uçuş veya otel anlaşmasını almak istiyorsanız en uygun zaman olabileceğini de ortaya koyuyor.

Aslında, Şükran Günü için uçuş aramaları Eylül ayında % 76 oranında artacaktır. Ekim ayında ise % 95 artacaktır. Eğer, şimdi rezervasyon yaparsanız ve bu kişilerin yarısı kadar ödeyebilirsiniz.

Google Travel Başkan Yardımcısı Richard Holden Bloomberg’e yaptığı açıklamada; “Araştırmalar, tüketicilerin, diğer tüm tüketici satın alımlarından ziyade uçuş ve otel için ne kadar ödeme yaptıkları konusunda daha fazla stresli olduklarını gösteriyor”. Kendisi, bir alıcı için pişmanlığının, bir düz ekran TV’den ziyade uçak bileti satın aldığı zaman çok daha yaygın olduğunu söylüyor ve “İnsanlar gelecekteki bir fiyat düşüşünü kaçıracakları konusunda endişe duyuyorlar. Bu nedenle, fiyat incelememizi tüketicilere ödediklerinin düşük bir fiyat mı, yüksek mi, yoksa adil mi olduğunu söyleyerek daha zengin hale getirmeye karar verdik.

“Sonuç, yalnızca, son yılların fiyatlarını kullanarak Şükran Günü, kış tatilleri ve Yeni Yıl için en popüler 25 ABD rotası boyunca uçak biletlerinin yükselişini ve düşüşünü tahmin eden bu kullanışlı araç değildir. Ayrıca, ne zaman, nerede olursanız olun, gelecekteki seyahatleriniz için güven duyacağınız yeni özelliklerin bir sığınağı” dedi.

Google Flights‘ın güçlü kullanıcıları, biletlere baktıklarında fiyat analizlerinin zaten mevcut olduğunu bilir. Örneğin, New York- Paris uçuşları, takvime göre ortalama fiyatları bağlamsallaştırmak için ayın her günü altında kırmızı ve yeşil rakamlar gösterir. Şimdi ilk kez, otel fiyatları için karşılaştırılabilir bir araç var.

Google uygulamanıza “New York City otelleri” yazın ve motoru tetikleyin. (Tokyo’dan Kanazawa’ya büyük vyea küçük farketmeksizin dünyanın herhangi bir şehri için çalışıyor). Sonra tarihlerinizi ve favori mülkünüzü seçin ve yeni bir özellik açılacak. “Pazar fiyatlarını karşılaştırın” düğmesini arayın ve geçerli fiyatların aynı bölgede olup olmadığıyla benzer, düşük veya yüksek fiyatların olup olmadığını görebilirsiniz.

“300 doların belirli bir gece için bir otel için iyi bir fiyat olup olmadığını bilmek zordur. Bu, yıldız derecelendirmesine dayalı olarak bir fikir verir ve daha sonra da daha fazla veriyi hesaba katarız. Her şey kapsamlılık ve şeffaflık ile ilgili”dedi Holden.

Satışta Bir Destinasyonu Seçme

Büyük bir kongre nedeniyle Londra‘ya gitmeye karar verdiniz, her otel rezerve ve uçuş fiyatları fırladı mı? Google’ın Keşfetme özelliğinde yeni sürüme geçiş, bunu engellemeye yardımcı olacaktır. Bunu bulmak için Google uçuşlarını web’de veya mobil cihazlarda yukarı çekin, ardından “Destinasyonları Keşfet” i tıklayın.

Bu, Tahmini uçuş fiyatları ile bir dünya haritasına yerleştirilmeden önce, bir sonraki tatiliniz için temel parametrelerinizi ( şehriniz, ne kadar uzakta olmak istediğiniz ve yılın hangi saatinde seyahat etmek istediğinizi) girmenizi sağlar. Mesela Noel için bir yere mi gitmek istiyorsunuz? New York çıkışlı, Barselona‘dan Amsterdam‘a, Zürih‘e kadar şehirlerde harika fırsatlar bulacaksınız. Bugün, uçuşların normalden yaklaşık 175 $ daha ucuz olduğunu gösterdi.

Yeşil sayılar göreceli bir pazarlık aldığınız anlamına gelir: Ortalama fiyatın% 30’unun altında veya daha fazlası. Ayrıca, sol taraftaki hedeflerin listesi, her bir yerde ne kadar tasarruf edeceğinizi gösterir.

Holden, “Beş kullanıcıdan üçü tarihlerini veya varış yerlerini değiştirmeye istekli olduklarını söylüyor, bu yüzden esnek olduklarında büyük bir değer elde etmelerini sağlamaya da yardımcı olacak,” dedi.

Tatillerin Ötesinde Düşünmek

Google’ın tatil uçuş aracı, daha kişiselleştirilmiş, daha şeffaf seyahat rezervasyonları için kademeli bir genişlemeyi de temsil ediyor.

Holden; “Bu bizim için yepyeni bir yöntem değil, sadece daha büyük bir yatırım yapıyoruz – bunu faydalı bulduklarını söyleyen tüketicilerden eğilim görüyoruz” dedi.

Bu nedenle de, hala devam eden bir çalışma. Tatil uçuş tahminleri şu anda sadece 2017 rakamlarına dayanmaktadır, ancak son beş yıla bakıldığında, örneğin; istatistiksel olarak daha anlamlı olacaktır. Holden, şirketin “büyük değer” tahminlerini zaman içinde daha iyi hale getirmek için uçuş ve otel araçlarına daha fazla veri ekleyeceğini söyledi. Tüketici davranışı, aracın nasıl kullanıldığına dair daha net bir resim sağladığından, daha fazla destinasyon da eklenecek.

Holden; “Zamanla, tüketiciye daha fazla bütünsel planlama desteği sağlamak istiyoruz” diyerek, Mevcut uçuş ve otel satın alımlarını göz önünde bulundurarak, ne yapmanız gerektiğine dair tavsiyelerde bulunacak iyileştirilmiş desinasyon bilgilerini doğru yönlendirme vurgusunda bulundu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.