Broadway Travel, Çevrimiçi Rezervasyon Sayısını Arttırmayı Hedefliyor 0

Broadway Travel, geçtiğimiz hafta içerisinde, çevrimiçi rezervasyon sayısını arttırmak amacıyla yeni bir web sitesini faaliyete geçirdi. Ancak şirket yöneticileri, şirketin bir çevrimiçi seyahat acentesi hâline gelme çabası içerisinde olmadığını belirtti.

Şirketin yeni web sitesi, tam kapsamlı bir yeniden markalaşma çalışmasıyla birlikte tasarlandı ve Broadway Travel’ın yıllık yurt dışı konferansında, katılımcılara sitenin bir ön gösterimi yapıldı. Broadway Grubu’nun teknoloji sağlayıcısı Top Dog, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü faaliyete giren, siteye yönelik özel olarak hazırlanmış bir platform geliştirdi.

Broadway’in pazarlama faaliyetlerinden sorumlu baş yöneticisi Tim Buckman, grubun eski web sitesinin geri dönüş oranları bakımından “umutsuz bir vaka” olduğunu belirtti.

Broadway, web kullanıcıları tarafından yılda yaklaşık 3.2 milyon kez ziyaret ediliyor, ancak bunların sadece %1’e yakın bir kısmı acenteyle bir aramaya veya chat görüşmesine dönüşüyor. Buckman: “Yeni web sitesi sadece çevrimiçi rezervasyonlarla ilgili değil; aramalar, chat görüşmeleri ve çevrimiçi satışlar ile ilgili. Amacımız, çevrimiçi geri dönüş oranını yukarıya çıkarmak ve oldukça eminim ki yeni web sitesiyle bu amaca ulaşacağız.”

Broadway’in genel müdürü Adam Pardini de konuya dair açıklamalarda bulundu: “Halihazırda sahip olduğumuz başarılı modelin üzerine eklemeler yapıyor olacağız. Bir çevrimiçi seyahat acentesine dönüşmeyi hedeflemiyoruz. Daha çok çevrimiçi rezervasyon çekmekten memnun olur muyuz? Evet, oluruz. Ancak [web sitesinde] hâlâ önem veriyor olacağımız bir telefon numaramız ve çevrimiçi chat görüşmesi olanağı bulunacak. Tüketici deneyimi, bizim açımızdan çok büyük önem taşıyor. Tüketiciler, çevrimiçi olarak daha fazla şey yapma olanağını bulacak. Telefon açmayı isteyenler telefon görüşmeleri yapma imkânına sahip olacak.”

Bu yeni web sitesinin, Broadway’e gücünü, yıl boyunca satışları sağlayan kanallara odaklama olanağı sunması bekleniyor. Broadway Grubu, geçtiğimiz yılın Ağustos ayının sonlarında, kendisine ait kanallardan birinde, arama başına ücretlerin 3£ ile 200£ gibi dudak uçuklatan seviyeler arasında dalgalandığı bir dönem yaşamıştı.

Pardini, Broadway’in müşteriyi odak merkezine yerleştirmeye dayanan, üç yıllık yeni bir stratejik işletme planının uygulanmasında on ikinci aya girildiğini belirtti ve açıklamalarını sürdürdü: “Henüz istediğimiz noktaya varmış sayılmayız, önümüzde hâlâ uzun bir yol var. Ancak kaydettiğimiz ilerlemeden dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Bizi yeniden tercih eden müşteri sayısında artış görüyoruz.”

Broadway Grubu, Broadway Travel ana markasının yanı sıra aralarında holidaydeals2go, Travel Interaction ve Broadway Cruise gibi bazı başka markaları da yönetiyor.

Grubun seyahat acentesi markalarından ikisi olan Directline Holidays ve Qwerty Travel kapatıldı, ancak bu platformlara akan trafik, Broadwaytravel.com adresine yönlendiriliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.