Boston’dan Miami’ye İnterrail Amerika Macerası 1

Geçtiğimiz günlerde İnterrailamerica’nın Türkiye yetkilileriyle yaptığımız röportaj sizler tarafından o kadar ilgi gördü ki. İnterrailamerica bileti alarak bu geziyi yapan bir arkadaşımız orda başından geçenleri bizlere anlattı. Umarız sizler için yararlı olur.

Amerika’yı gezmek, dolasmak yillardir hatta suan bile zor, cok uzak ve pahalı geliyor herkese,  ama interrailamerica ile tum Amerikayı gezmek Avrupaya gitmekten daha ucuz olduğu için ve ileride Avrupa her istediğim anda gidebileceğim fakat Amerika’ya her istediğim anda gidemeyeceğimi düşünerek hazır fırsatım varken bende bu eğlenceli maceraya katıldım.

İstanbul’dan yolculuğumuz yaklaşık 9 saat sürdükten sonar kendimizi JFK sonrasındada Pennstationda bulduk ve sonrasında New yorku görmeden birden Boston South Tren istasyonunda Tren istasyonunda kalabalığın içindeydik dışarı çıktığımızda hava kararmıştı.  Ilk once konaklamamızı hallettik. Bostondaki tren istasyonu şehir merkezine çok yakındı  5-6dakika yürüyerek  Downtown’a gidebiliyorsunuz.Biz sabah erken den China Towndan yola başladık.Devasa bir giriş kapısı yapmışlar towna girişte ve  Çin kültürünü koruyorlar  Mc donald’s ta bile Menuler  Çinceydi.

Ayrıca orda araba park yerlerinde çalışan Türklerde vardı biraz onlarla lafladıktan sonra yolumuza devam ettik.Yol uzerinde Macy’s alışveriş merkezi (Türkiyedeki boyner ykm tarzı ama çok daha büyük), Ikinci el elektronik eşya satanlar gibi bir sürü ilginç yer vardı. Bostona gelmişken Harvard’a gitmeden olmaz dedik  yola koyulduk. Yol ustunde Park streete gelince Boston Common Park adında devasa bir park ile karşılaştık. Harvard yolculuğumuza ara verip biraz bu parkta gezindik gerçekten çok iyiydi sonra burden harvard’a yürüyebilirmiyiz dediğimizde imkansız gidemessiniz cok uzak 40 dakika falan yürüyerek surer dediler.Bizim için 40 dakika gayet azdı.

1-2 saatimizi parkta geçirdik. Daha once hiç denemediğimiz Subway adında bir sadviççiye girdik. Gayet doyurucuydu tavsiye ederiz. Özellikle buffalo chicken ve steak çok  iyiydi. Bunu tavsiye ediyorum çünkü önceden hep Mcdonalds gibi yerler seçerdik hem ucuz hem doyurucu olur diye. Aslında yerel yemek yapan yerlerde gayet iyi görünüyordu  bir sonraki seferde onları denemek istiyorduk. Epey bi yol yürüdük her yerde boston red sox t-shirtleri  ve hediyelik eşyaları vardı.

Harvarda giderken  birden Apple store uğramak geldi aklımıza ve sorduk soruşturduk. Yol üstünde yakınlarda Gallery Mall diye bir yer var dediler ve yolu tuttuk gittk oraya. Önünde havuz bulunan güzel büyük bir alışveriş merkeziydi. Apple Storedan once giyim mağazalarına girmiştik fiyatlar çok şaşırtıcıydı hemde çok Türkiye ile karşılaştırdığımızda epey bir ucuzdu. Ama bizlere alışveriş için Başka bir durak koymuşlardı yani verginin  olmadığı bir eyalet.

Sabırsızlanıyorduk ama orayıda beklemek istiyorduk. Apple storedan içeri gridiğimizde  en azından bir ipad alalım dedik ama bizlere ordaki tüm ürünlerin satıldığını 1 ay sonra tekrardan geleceğini söylediler. Yakınlarda bir akvaryum gördük ve oraya dogru yoneldik.

Akşam olmaya başlamıştı hava karardı ve biz ne harvard’a ne de başka bir üniversiteye gitmistik.21 yaş sınırı olduğu için akşam gece kuluplerine gidememenin acısıyla vakit geçirdik boston çok güzeldi bana Türkiyede izmiri andırıyordu. Ertesi sabah kafaya koyduk ilk harvard’a gideceğiz diye ve erkenden orda olduk. Üniversite şehir ile iç içeydi ama sıkıntı üniversitenin içine almıyorlardı kimseyi  biz denedik bir suru yolunu ama olmadı. En çok aslında ben Harvard business school’u merak ediyordum ama oranın kampusu ordan ayrıymış ve nehirden karşıya gecmemi soylediler.Ben arkadaşlardan ayrılıp Harvard business schoolun yolunu onlarda MIT inin yolunu tuttular. Harvard business  school gercekten cok iyiydi bahçesi arka tarafındaki  kocaman ve sahadaki Harvard yazısıyla stadı her şeyiyle çok iyiydi.

İçeriye girme çalışmalarım yine sonuçsuz kalmıştı.Harvard gıft shoptan bıraz alışveriş yaptık ve ikinci durağımız yani westerly Rhode Islanda gıtmek icin tekrardan Boston south stationa gittk akşam  9 gibi Trene bindik Westerlyde çok kalmayacaktık bizi Tren istasyonundan orda bulunan interrailamerica temsilcisi aldı ve plaj tarafında bir otele yerleştirdiler. Gun boyu Westerly plajlarındaydık.Aslında ilk başlarda westerly hiç sıcak bakmamıştık çünkü daha once hiç duymadığımız bir yerdi ve vaktimizi boşa harcamak istemiyorduk.Gezimizdeki en iyi plajlardan birisiydi gittiğimize pısman olmadık.

İnterail Amerika ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz.

Turkiye Ofis :  Mesrutiyet Caddesi  Karanfil Sk. 28/4 Kızılay-Ankara
Telefonlarımız:
0535 626 34 62
0535 044 28 60

Mail adresleri : ticket@interrailamerica.com & interrailamerica@gmail.com

Center : 126 CARLOTTA DR
BEAR, DELAWARE 19701-2104
United States  1 302 233 14 77   e-mail: usa@interrailamerica.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe