Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Booking.com’un Sahibi Priceline, momondo’yu Satın Aldı.

Geçtiğimiz haftalarda Skyscanner’ın Çinli Ctrip.com’a satılması sonrasında Dünyanın en büyük seyahat şirketi Priceline, 550 milyon USD ‘ye uçak bileti arama motoru momondo‘yu satın aldı.

Booking.com, priceline.com, KAYAK, agoda.com, rentalcars.com ve OpenTable gibi markaları bünyesinde barındıran Priceline Group, momondo group’u satın alarak bünyesindeki momondo, momondo.pro ve Cheapflights gibi markalara da sahip olmuş oldu.

Bu satın alma Priceline Group’un 2014 yılı yazında OpenTable’ı satın almasından bu yana grubun yaptığı en büyük satın alma oldu.

Priceline’ın KAYAK markasıyla Avrupa’da bir metasearch şirketi satın alma niyetinde olduğu yönündeki haberler bir süredir duyuluyordu. Kayak’ın kurucu ortağı ve CEO’su Steve Hafner “Meta aramada güçlü olan Momondo Grubu’nun satın alınmasıyla birlikte Kayak’ın İngiltere, Nordik ve Rusya gibi pazarlarda daha güçlü bir hale geleceğini düşünüyorum.” dedi.

Satın almayla birlikte KAYAK altında faaliyet gösterecek momondo ve Cheapflights markalarına sahip Momondo Group’un 2016 net geliri 102 milyon USD  olarak görülürken 2017 yılı için büyüme oranı %30-40 arasında tahmin ediliyordu.

momondo en büyük sıçramasını geçtiğimiz yaz yayınlamış olduğu ve 400 milyon kişiye ulaşan DNA yolculuğu reklam filmi ile yaşamıştı.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2288 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir