Booking.com Teknoloji Playmaker Ödülleri’nin Kapsamını Genişletti 0

2019 Teknoloji Playmaker Ödülleri, her ülke için adaylığa açıldı. 2018, Avrupa çapındaki kadın teknoloji girişimcilerinin ve yenilikçilerinin ilgisini çekmişti.

Ayrıntılar, teknoloji sektörüne giriş yapmaya ilişkin olarak kadınlar için ana engelleri vurgulayan yeni bir küresel araştırma ile birlikte Booking.com üzerinde yayımlandı.

Teknoloji alanında çalışan ya da alanla ilgilenen öğrencilerin yarısından fazlası, küresel teknoloji sektöründeki görünür rol modellerin veya mentor eksikliğinin, alana giriş için büyük bir engel oluşturduğunu söylüyor.

Diğer % 50′ ise, kadınların teknolojide ilerlemesi için fırsatların açıklığa kavuşturulmamasının kendilerini geride tuttuğunu söylüyor.

2017 yılında uygulamaya konulan ödüllerin amacı, küresel teknoloji sektöründeki yetenek çeşitliliğini gözler önüne sermek ve dünya çapında daha fazla kadının alana girmesini ve başarılı olmasını teşvik etmek.

Adaylar için son tarih 22 Aralık, kazananlar toplamda yedi kategoriden seçilecek.

Bu kategoriler; rol model, genç teknoloji uzmanı, iş dünyası lideri, dijital lider, işveren, toplumsal etki ve teknoloji yenilikçisi şeklinde teknolojideki başarının farklı yönlerini yansıtmaktadır:

Ödüller, teknolojiyi kullanan iş, endüstri veya toplumu değiştiren veya dönüştüren herhangi bir teknoloji veya Bilişim Teknolojileri ile ilgili alanda her seviyede kadınlara açıktır.

Bireysel kategori kazananları arasından genel bir kazanan da seçilecek.

Her bir kategori kazananı, işletme ve profesyonel hedeflerinde ilerleme sağlaması için 5.000 € ile ödüllendirilecek. Genel kazanan ise 10.000 € ile ödüllendirilecek.

Kazananlar, 13 Mart 2019’da Londra’daki bir etkinlikte ilan edilecek.

Booking.com genel müdürü Gillian Tans; “Yenilikçilik, bizi çevreleyen farklı toplulukları yansıtmak ve beslemekse, teknoloji sektörüne katılmaları ve gelişmeleri için daha fazla kadının cesaretlendirilmesi şarttır.

“Daha çeşitli ve kapsayıcı bir işgücünün yaratılması, hem kendi duvarlarının içinde hem de dışındaki şirketlerin ortak çabalarını ve aynı zamanda bu sektörün kolektif kaderini olumlu bir şekilde şekillendirmek için muazzam gücü taşıyan bireyleri de alır. Daha fazla kadının alana girmeye teşvik edildiği ve ilerlemek, gelişmek ve başarılı olmak için daha fazla fırsat verildiği bir ortam yaratmamız gerekiyor. Yapılması gereken daha çok iş olsa da, ortaya çıkarmaya ve tanımlamaya çalıştığımız türden işletmeler, topluluklar ve bireyler sayesinde büyük adımlar atılıyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.