Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Anlaşma, günlük izleyici kitlesi bazında Rusya’nın en büyük internet işletmecisi olan BeepCar‘ın sahibi Mail.Ru Group ile kurulan ortaklığın bir parçası olarak gerçekleşti.

BlaBlaCar, Mail.Ru Group platformları aracılığıyla araç paylaşımını daha da geliştirmeyi taahhüt etti. BeepCar, trafiği sonbaharda BlaBlaCar’a yönlendirilerek Mail.Ru Group için reklam gelirlerini artıracak.

Mail.Ru Group, daha büyük dikey – yiyecek teslimi, seri ilanlar, sınır ötesi ticaret ve paylaşımlı araç yolculuğu – hizmetlerini geliştirmeye odaklanmaya devam edecek.

BlaBlaCar, 2014 yılında Rusya’da hızlı bir şekilde ülke çapında en büyük araba kiralama hizmeti haline geldi.

Rusya o zamandan beri BlaBlaCar’ın en büyük pazarı haline geldi ve 65 milyondan fazla küresel üyesi haricinde Rusya’da 15 milyondan fazla üyesi var.

Rusya genelinde yılın ikinci çeyreğinde toplam uygulama indirmeleri beş milyondan fazla kişiye ulaşan BeepCar, hem kullanıcılar hem de rezervasyonu yapılan yolculuklar açısından sağlam bir büyüme kaydetti.

BlaBlaCar kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Brusson, “Bugünkü haberler BlaBlaCar‘ın uluslararası büyümesini pekiştirmek için daha geniş bir stratejinin bir parçasını oluşturuyor.

“Bu satın alma sayesinde, Rusya’da paylaşımlı yolculuğu geliştirme taahhüdümüzü ikiye katlıyoruz ve Rusya’da artan uygun ve güvenilir yolculuk talebini uzun vadeli hareketlilik çözümü ile karşılıyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz