Bentour Reisen Türkiye’ye 150 Bin Turist Getirecek 0

Bentour Reisen tanıtıma 2 milyon euro harcayacak, Türkiye’ye 150 bin turist getirecek.

İsviçre merkezli Türk tur operatörü Bentour Reisen, 2018 kataloğunu Antalya’da düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Her yıl düzenlediği ‘Comedy Night‘ acente buluşmasına Avrupa’nın değişik ülkelerinden çok sayıda acente getiren Bentour‘un CEO’su Deniz Uğur, şirketin 2018 hedeflerine ilişkin de bilgiler paylaştı.

Bentour CEO’su Deniz Uğur, Pazarlama Müdürü Christian Hauk, Ürün Müdürü Diter Reiser, Finans Müdürü Işın Körtel ile Sun Express CEO’su Bentour’un 2018 programının tanıtımı sırasında Antalya’da basın mensupları ile bir araya geldi.

”KRİZ DÖNEMİNDE GÜÇLENDİRDİK”

Türkiye’nin 2016’da ve 2017’de diplomatik krizler nedeniyle zorluklar yaşadığını kaydeden Deniz Uğur, ”Biz tur operatörleri olarak kriz dönemini iyi değerlendirdik ve kendimizi güçlendirdik. Sadece Türkiye’yi değil başka destinasyonları da sattığımız için sayılarımız arttı.” dedi.

”ÖNÜMÜZDEKİ YIL 150 BİN TURİST GETİRECEĞİZ”

Önümüzdeki yıl Türkiye’ye 150 bin turist getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Uğur, ”Katma değeri yüksek turist getirmek istiyoruz. Buraya getirdiğimiz 550 acente Türkiye’yi satan acenteler ve gelecek yıl daha iyi satacaklar.” şeklinde konuştu.

”TANITIMA 2 MİLYON EURO HARCAYACAĞIZ”

”Bizim ana işimiz tanıtım” diyen Deniz Uğur şirketin gelecek yılki tanıtım bütçesini 2 milyon euroya yükselttiklerini kaydetti. Uğur, ”Hem acentelere hem de otellere ödemelerini zamanında yapıyoruz. Bu konuda çok güçlüyüz. Orada Türk bayrağını taşıyoruz ve daha çok çalışmamız lazım. Ne otellerimizi ne acentemizi ne de hava yolu şirketlerini zor durumda bırakıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bu yıl Bentour’un aldığı rezervasyonlarda yüzde 60 artış olduğunu açıklayan Uğur, ”Otelciler bu sene erken rezervasyonları uzatmayacaklar. Çok yakında fiyatlar yükselmeye başlayacak. Artık modern sistemler çalışıyor ve son dakikaya çok yer kalmayacak zaten. Bence seneye Türkiye fiyatları baya bir artacak.” değerlendirmesinde bulundu.

”GENEL BİR GENİŞLEME POLİTİKASI İZLİYORUZ”

Şirketin Ürün Müdürü Dieter Reiser ise, ”Genel bir genişleme politikası ile ilerliyoruz. Yıllardır verdiğimiz Ben Swiss ödüllerimiz var. Kriterlerimizi karşılayan 43 otele bu yıl da ödül vereceğiz. Bu yıl kataloğumuza Ben Group Hotel kategorisini ekledik. Bunlar Delphin ve Stone gruplarına ait otellerden oluşuyor. Başka destinasyonlara da operasyon yapmaya başlıyoruz. Türkiye’de uyguladığımız kalite anlayışını, şimdi yeni girdiğimiz destinasyonlara da taşıyacağız.” dedi.

SUN EXPRESS CEO’SU BISCHOF: TÜRKİYE ÖZ DESTİNASYONUMUZ

Bu yılki ITB Fuarında açıkladığımız gibi, 2017 Türkiye kapasitemizi arttırdık. Geçen yıl ilave yüzde 20 kapasite artışı yaptık Türkiye’ye. Öz destinasyonumuz Türkiye’ye güvenerek, 2018’de de başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz.

”İŞİN ÜZERİNE CESARETLE GİTTİK”

Bentour‘un esnek yapısı sayesinde kriz döneminde işin üzerine cesaretle gidebildik. 2018 rezervasyonları oldukça iyi. Bu şekilde devam edeceğini umuyoruz. SunExpress‘in yaptığı Türkiye operasyonları gerçekten cesaret ister. Bu sene sayıları daha da yukarı çekmeye çalışıyouz.”

2018 KATALOĞUNU TANITTI

Bentour Reisen, etkinlik kapsamında 2018 kataloğunu da tanıttı. Avrupa’nın değişik ülkelerinden 550 acentenin katıldığı katalog tanıtım toplantısı Gloria Hotel’de yapıldı.

Şirketin  Pazarlama Müdürü Christian Hauk ve Ürün Müdürü Diter Reiser tarafından yapılan sunumda, Bentour‘un 2018 programına ilişkin şu bilgiler verildi.

352 OTEL KATALOGDA

Bentour‘un 500 sayfadan oluşan 2018 Türkiye kataloğunda 352 otel bulunuyor.

2018 kataloğunda Kapadokya ve İstanbul’un yanında mavi turlar da yer alıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe