Beat Taksi Hizmeti Atina Otelleri ile Güçlerini Birleştirdi 1

Yunanistan’a turizm akışının giderek artmasıyla bu alana yönelmeyi hedefleyen Beat yönetimi, artık otellerin müşterilerine acil hizmetler vermesine yönelik olarak Beat, taksi filosuna güvenmesini sağlayan yazılım ürününü geliştirmeye karar verdi.

Şirketin sürücülerinin yaklaşık üçte biri başka bir deyişle 2000’i, şirketin otellere hizmetinde yer alacak ve bu ekibe katılmak için belirli koşulları karşılamaları gerekiyor.

Haftalık Protoktema’ya konuşan Beat’in kurucusu ve CEO’su Nikos Dradakis; “Başlangıçta ağırlama sektörüyle ya da Atina’ya ziyaret gerçekleştiren yabancı ziyaretçilerle ilgilenmedik, çünkü bizim odak noktamız Yunanlılara hizmet sağlamaktı. Şimdi, bu pazarı keşfediyoruz ve genel ziyaretçi deneyimini geliştirmeye daha fazla katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Yeni anlaşma kapsamında, otel sahipleri veya yöneticileri, uçakları Atina Uluslararası Havalalanı‘na (AIA) indiği andan itibaren müşterilerinin zamanında taşınmasını sağlayabilir.

ProtoThema‘ya göre otel endüstrisi fikre sıcak bakıyor, “turistler genellikle şehir ulaşım deneyimini otel ile birleştiriyor, bu nedenle de bu tecrübenin mümkün olan en iyi şekilde olması ve Atina pazarından birçok yeni lüks otelin de eklenmesi önemli.”

Beat yöneticileri, kentte artan sayıda gezginle birlikte Atina’daki taksi hizmetlerine olan talebin son yıllarda büyük oranda artmasından dolayı başlangıçta programı başkent Atina’da test etmeyi umuyorlar. Nitekim, Beat uygulaması kullanıcılarının sayısı 2011’de 2,000 iken son dört ayda 15.000’den fazla aboneye ulaştı.

Beat, yıl sonuna kadar Atina’da daha fazla otele açılmayı hedefliyor ve 2020’de seçilen Latin Amerika ülkelerinde hizmet vermeye başlıyor.

2011 yılında Yunanistan’da başlatılan Taxi Beat, Alman Daimler tarafından Şubat 2017’de 43 milyon Euro karşılığında satın alındı. İsmi Beat olarak değiştirilen araç rezervasyon şirketi, Güney Amerika’ya genişledi. Beat etkinliğinin yaklaşık yüzde 90’ı yurtdışında gerçekleştiriliyor. Taksi hizmetinin Yunanistan’da 7 bin aktif sürücüsü var.

Önceki MakaleSonraki Makale

1 Yorum

  1. Uygulamada ingilizce dil desteği var mı acaba? Çünkü çalıştığımız otelde hep yabancılar geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.