BCD Travel Ortaya Çıkan Yeni Teknoloji için Nasıl Kullanılacağını Anlatıyor. 0

BCD, seyahat edenlere, seyahat programlarının ve politikalarının etkinliğini artırmak için yeni teknolojiyi nasıl kullanabileceklerini göstermek için bir dizi özet hazırlıyor.

Bu altı “Bilgi” özetinin ilki, teknoloji, şirket öğrenimi, blockchain, botlar, artırılmış gerçeklik ve Nesnelerin İnterneti (IoT) konularına odaklanan bölümleri ile kurumsal seyahat kaynaklarının nasıl değiştirildiğine odaklanıyor.

Kapsanan alanlar arasında blockchain teknolojisinin, belirli koşullar sağlandığında “kendi kendini yürüten” “akıllı” sözleşmeler yaratabildiği de yer alıyor. Blockchain ayrıca kurumsal kartlara daha ucuz bir alternatif ödeme yöntemi sunabilir.

Makine öğrenimi, para tasarrufu için online rezervasyon araçları dahilinde daha ucuz otellere otomatik olarak tercih veren algoritmalar oluşturmak için kullanılabilir.

Diğer örnekler, rezervasyondan önce farklı oda ayarlamaları ve oturma düzenlemelerini “denemek” suretiyle toplantı alanlarının kaynağını geliştirmek için sanal ve artırılmış gerçekliğin nasıl kullanılabileceğini içeriyor.

BCD, mevcut sohbet temelli fonksiyonlarının ötesine geçmek için harcama modeli analizi, satın alma emirleri oluşturma ve diğer rutin ödeme süreçleriyle uğraşma gibi diğer otomatik görevleri üstlenmek için botların kullanılabileceğini ekliyor.

BCD’nin yeni teknolojilerden sorumlu yöneticisi Miriam Moscovici; “Kurumsal seyahat alıcılarının şu anda yıllık tedarikçi görüşmelerine gittiği göz önünde bulundurulduğunda, kaynak gösterme konusunun Inform serisindeki ilk makalemiz için iyi olacağını düşündük.

“Özet, seyahat alıcılarının, kaynak senaryolarında dijital teknolojilerin (yapay zeka ve sohbet robotları gibi) nasıl kullanıldığını daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor.

“Bu programlar için gerçek dünya bilgisi” dedi.

BCD, gelecekte gelişmekte olan teknolojilere ilişkin politika, iletişim, bakım, ödeme ve harcama ve performans yönetimi gibi alanlarda kurumsal seyahatleri nasıl değiştireceğine dair daha fazla belge üretecektir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.