Avrupa’nın İlk Canlı Müzesi Trick Art 3D Vialand’de Açıldı. 0

Sanat ve eğlence VIALAND Trick Art Canlı Müzesinde buluşuyor

Yeni bir sanat dalı olan ve 3 boyutlu resim, video ve enstalasyonlardan oluşan Trick Art’ın çok özel çalışmaları Türkiye’de ilk defa VIALAND AVM’de sergiliyor. 2014 yılının başında açılan VIALAND Trick Art Canlı Müzede, Koreli bir sanat grubu tarafından yaratılan çok özel eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Trick Art 3d

Sanat hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı

Japonya’da ortaya çıkan, oradan tüm uzak doğuya yayılan ve yavaş yavaş dünyayı saran Trick Art, 3 boyutlu resim, video ve enstalasyon (yerleştirme) çalışmalarına izleyicileri de dahil eden bir konseptten oluşuyor. Ziyaretçiler üç boyutlu resimlerin yanında, önünde, hatta içinde fotoğraf veya video çektirebiliyorlar. VIALAND Trick Art Canlı Müzede ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonları, dünyaca ünlü isimlerin fotoğraflarından yola çıkılarak oluşturulan imajların 3 boyutlu video ve animasyon olarak yeniden oluşturulmuş versiyonları yer alıyor.

vialand alive museum

Bu müzede fotoğraf çekmek serbest

Ziyaretçiler, canlı müzede yaşadıkları deneyimi fotoğraf ve video çekerek Facebook, Twitter, Instagram, Vine gibi sosyal medya platformlarında anında paylaşabilecekler. Müzeyi gezenler, Picasso, Van Gogh, Édouard Manet gibi sanat dünyasının en ünlü isimlerinin eserlerini, üç boyutlu olarak deneyimlerken, aslında sanatın bir parçası olacaklar. Hayalle gerçeğin, gerçekle yanılsamanın arasındaki çizgileri bir süreliğine ortadan kaldıran müzede, bu ilginç ve modern sanat deneyimini fotoğraf ve videolarla ölümsüz hale getirmek de mümkün olacak.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe