Avrupa’nın En İyi Christmas Pazarları 0

Avrupa’nın festival havasındaki meşhur pazarları Christmas alışverişini daha unutulmaz ve büyülü hale getirmek için ideal yerlerdir. İşte burada en iyiler arasından sizin için seçtiklerimiz.

Kaynak: Momondo

Dresden – Striezelmarkt

Dresden – Striezelmarkt. Fotoğraf sahibi: Paleontour

Almanya’nın en eskisi, Dresden Christmas pazarı 600 yıllık bir geçmişe sahip. Bölgedeki yerel tüccarların her sene pazardaki 250’nin üzerindeki standa büyük ilgi göstermesi, pazarı diğerlerinden daha geleneksel ve özel kılıyor. Pazarın en popüler etkinliği geleneksel meyveli kek (stolen) festivali her sene Aralık ayının ikinci Pazar günü düzenlenmekte.

Brüksel – Büyük Saray

Avusturya’da Christmas. PhoFotoğraf sahibi: Outburner

240’dan fazla tahta stand ile Brüksel’in Christmas pazarı türünün en büyüklerindendir. Sadece Belçika değil, bir çok ülke burada farklı satıcılar tarafından temsil edilir, ve hepsi benzer Christmas temalı hediyelik eşya satışında buluşur. Bunların yanı sıra harika Belçika usulü wafflelar, donutlar, midyeler ve eşsiz Belçika birası burayı ziyaret etme sebeplerinden sadece bir kaçıdır.

Prag – Eski Şehir Meydanı

Prag Christmas Pazarı.

Christmas zamanı şehirde bir çok pazar kurulurken, bizim seçimimiz eski şehrin merkezinde yer alan pazar olacaktır. Rengarek ışıklarla süslenmiş ortadaki devasa Christmas ağacının etrafına kurulmuş kulubelerde el yapımı aksesuarlar, tahta oyuncaklar (meşhur klasik tahta Çek kuklaları dahil), mumlar ve kristaller bulabilirsiniz. Meşhur Medovina’yı (bir çeşit bal likörü) denemeden dönmeyin.

Salzburg – Katedral Meydanı ve Residence Meydanı

Salzbourg – Domplatz et Residenzplatz

Christmas pazarlarının en önemli özelliklerinden biri de beraberinde gelen özel atmosferdir. Uzaktan görülen harika kilise, tarihi ortaçağ kalesi ve şehrin ortasındaki devasa şelale ile Salzburg kesinlikle bu özel atmosferi yaşatan yerlerden biridir. Tüm bunlar harika resimler ve hediyelik eşyalara bakınarak gezinmek için ışıl ışıl harika bir zemin hazırlar.

Kopenhag – Tivoli Bahçeleri

Kopenhag – Tivoli Bahçeleri. Fotoğraf sahibi: Mollenborg

Avrupa’nın en eski eğlence parkı her sene, yüzlerce Christmas ağacı ve binlerce ışıkla süslenerek Christmas pazarı için hazırlanır. Park içerisindeki dondurulmuş göl, buz pateni yapmak isteyenler için iyi bir alternatiftir. Tivoli’deki farklı yiyecek ve içecek seçenekleri, pazarı içerideki atmosfer, satılan resim ve hediyelik eşyalar gibi ilgi çekici kılar – özellikle Glögg (bir çeşit baharatlı sıcak şarap) ve sıcak elmalı tatlılar.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe