Avrupa’da Yaşanan Terör Saldırıları Avrupa Seyahatlerinde Büyük Bir Etki Yaratmadı 0

Flybe Ticari Direktörü Vincent Hodder, Kasım 2015’de Paris’te gerçekleşen terör saldırısının ardından kentin havayolu trafiğinde ilk 3 ayda büyük bir düşüş gerçekleştiğini daha sonraki 3 aylık dönemde ise yaşanan düşüşlerin etkisinin daha az görüldüğünü söyledi.

Bununla birlikte geçtiğimiz Haziran ayında Manchester’da yaşanan saldırının ardından ise havayolu trafiği üzerindeki etki 4 ya da 5 gün sürdü.

Brüksel Havaalanı, Havacılık Pazarlama Müdürü Leon Verhallen ise, halkın Avrupa’daki tehditlerle daha fazla yaşamaya ve de havaalanı ve kentlerde silahlı askerler görmeye alıştıklarını dile getirdi.

Kendisi, havaalanlarında prosedürlerinin de değiştiğini, şüpheli kişilerin tespiti için eğitilen güvenlik güçlerinin eğitildiğini, seyahat gerçekleştirenlerin havaalanı önünden alınması ve havaalanı önünde beklemesinin de mümkün olmadığını belirtti.

Hodder ise saldırıların bir başka etkisi de hava trafiğinin Doğu Akdeniz’den uzaklaşarak İspanya gibi nispeten daha güvenli olarak kabul edilen yerlere kaydığını da belirterek bununla birlikte kendisi havayolu şirketlerinin özellikle Haziran ve Temmuz aylarında müşteri kazanmak amacıyla fiyatları düşürmesinin önemli bir etkisinin olduğunu söyledi.

Hodder, “Bu dönemde büyüme yaşanırken bu gerçek anlamda karlı bir büyüme değil; hatta birçok insanın İspanya’ya seyahat ettiği şu süreçte otel yatak sayısından daha fazla uçuş mevcut” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe