Avrupa’da Bedava 10 Keyifli Aktivite! 0

Skyscanner, sizlere Avrupa’da yapabileceğiniz tamamen ücretsiz 10 öneri sunuyor!

Yeni bir şehri keşfe çıktığınızda bolca para harcamanıza gerek olduğunu düşünmeyin. Bir zamanlar Janet Jackson ve Luther Vandross’un söylediği gibi; “The best things in life are free!”, yani hayattaki en iyi şeyler bedavadır.

1.Kopenhag’da bedava bisikletler

Eğer tüm gezintinizi şehrin ücretsiz bisiklet imkanından faydalanarak yaparsanız; en muazzam restoranında, Noma’da enfes bir akşam yemeğini rahatça yiyebilirsiniz!

2.Zürih’te bedava çikolatalar

Bedava çikolatadan cezbedici ne olabilir! Başlı başına Zürih’e gitme nedeni bile sayılabilecek bir durum. Bir kaç truffle çikolatasının tadına bakın, ücretsiz çikolata müzesini gezin, Lindt ve Sprungli markalarının çikolata fabrikalarını keşfedin!

3.Edinburg’da bedava komedi!

Edinburg’daki komedi şovları biletleri pahalı olabilir; ancak Bedava Komedi Festivali’ninkiler değil! Yapılan her şaka, tüm paranızı örneğin içkinize harcayabildiğinizde size çok daha komik gelecek!

4. Paris’te Ücretsiz Da Vinci kodu çözme

Louvre müzesini ayın ilk Pazar günü ziyaret ederseniz pek çok eşsiz sanat eserini ücretsiz görebilirsiniz! Genelde 10 avroya giriş yapılan mekanda Mona Lisa ve Dan Brown şifrelerini bedava çözmek imkansız da değil! Seyahat tarihinizi buna göre ayarlamanız yeterli.

5. Amsterdam’daki ücretsiz konserler

Nefes kesici mimariye sahip Concertgebouw binasında (Museumplein’e ve Leidseplein’a oldukça yakındır), her Çarşamba günü öğlen vakti ücretsiz müzik ziyafetine katılabilirsiniz.

6. Londra’da ücretsiz DİNAZORLAR!

Londra hiç şüphesiz dünyanın en iyi müzelerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Genellikle pahalı olan şehirde, bazı müzeler ücretsiz. Örneğin muhteşem Natural History – Doğa Tarihi Müzesi. Mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederiz. Dinazor kemikleri görmedik demezsiniz!

7. Barselona’da Gaudi’nin ücretsiz şöleni

Barselona’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazıları harika Gaudi Mimari eserleri. Çoğunu dışarıdan ücretsiz görebileceğiniz bu eserlerden büyülenmemek mümkün değil. Hatta park Gaull’dakilerin mutlaka üzerine oturup (evet oturup) fotoğraf çektirmei unutmayın.

8. Madrid’de bedava sanat!

Madrid’deki Museo Nacional del Prado, sanatın en değerli eserlerinden pek çoğunu içinde barındırıyor. Prado’ya eğer Salı-Cumartesi günleri akşam 6-8 arası veya Pazar akşamı 5-8 arası giderseniz ücretsiz! Goya’ya bizden selam söyleyin!

9. Ücretsiz edebiyat şöleni – Dublin

Dublin’in muhteşem Trinity College okulunda, edebi başyapıtlara erişmek size sıfır bütçeye mal olacak! Oscar Wilde, Bram Stoker, Samuel Beckett burada pek çok öğrendiler ve şimdi sizi bekliyorlar!

10. Roma’da ücretsiz tarihi eser turları

Pantheon’un büyüleyici tavanı, Roma’nın mutlaka görülmesi gerekenleri arasında ve bedava! Paranızı böylece 5 top İtalyan dondurmasına ve cappuccino’ya ayırabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe