Avrupa için Seyahat Trendi Raporu 0

Sojern’in, Q2 ( popüler destinasyonların ve parti mekanlarının dahil olduğu) 2016 Avrupa Seyahat Trendleri: Cep Rehberi, bölgeye özgü seyahat trendleriyle ve işe yarar pazarlama bilgileriyle dolu.

Rehberin ön tanıtımı niteliğinde, Avrupa için açıklanmış 4 seyahat trendini sizlerle paylaşıyoruz.

1. İlk 5 kısa mesafeli destinasyonun dışında en çok arama yapılan destinasyon %90 oranında İspanya: Yaz sona ererken, Avrupa, yazın son günlerinin tadını çıkarmak için İspanya’ya akın etmeye devam ediyor.

2. Cuma günleri kısa mesafeli seyahatler için en popüler gün: Pazartesi gününün ise %25 ile en popüler ikinci gün olduğu görülüyor. Kısa mesafeli seyahat gün sayısına bakıldığında, bu istatistikler daha mantıklı hale geliyor. Seyahatlerin %32’si 3 güne kadar olurken, %30’u ise 4-7 gün arasında gerçekleşiyor. Kısa gezilerin çoğu muhtemelen İspanya gibi yerlere hafta sonu kaçamaklarından oluşuyor. Pazartesi gerçekleşen gidişler ise 1 hafta veya biraz daha fazlasını kapsıyor.

3. En fazla uzun süreli seyahat araştırması yapılan günler Pazar, Pazartesi ve Çarşamba ve yapılan seyahat araştırmalarının %16’sının uzun süreli seyahatler için gerçekleştirildiği görülüyor: Bir seyahat kaçamağının hayalini kurmak dlnlenme günü olan Pazar günü başlıyor ve hafta içine de taşınıyor. İnsanlar işleriyle daha fazla meşgul oldukça araştırma oranları da düşüş gösteriyor.

4. Uzun mesafeli seyahatler için New York, Bangkok ve Los Angeles ilk üç sırada yer alıyor: 2016 yılında da Q1 ( uzun mesafeli) seyahat aramalarında ilk 3 sıra değişmedi. Miami 4. sıradan 5. sıraya gerilerken, Bali 4. sıraya yükseldi. San Francisco ise ilk 5 listesinden çıktı.

Raporun tamamına bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Kaynak ve Görsel: Sojern

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe