Avrupa 2017 Yılında Online Rezervasyonda Başı Çekecek 0

Günümüzde hala birçok seyahat rezervasyonunun internet üzerinden yapılmadığını unutuyoruz. Ama 18 ay içinde Avrupa, dünyada seyahat ürünlerinde online rezervasyonun offline rezervasyonu geçen ilk bölge olacak.

Phocuswright Dublin’de yaptığı konferansta kıtalar açısından bakıldığında online rezervasyon yapan popülasyonun giderek arttığını ve 2017 yılının sonunda %52’ye varacağını söyledi. Dijital seyahat ekonomisini dünya çapında etkileyen bu kadar büyük oranlardan bahsediyoruz, peki bunun sebebi nedir?

Çoğu insan internete birçok farklı teknoloji ürünü ile bağlı ve birçok müşteri internete akıllı telefonlar aracılığı ile ulaşıyor. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda bu oran daha da artacak. Olaya bu açıdan baktığımızda teknolojinin payı büyük.

Phocuswright’ın sektör ile ilgili yaptığı analizde ise, konaklama rezervasyonlarının neredeyse yarısı online seyahat ajansları aracılığı ile yapılmış. Analizdeki bir diğer ayrıntı ise online seyahat ajanslarının büyüme oranı % 16 iken, seyahat sektörünün büyüme oranı %5. Bu büyüme oranı takip edildiğinde online rezervasyonların sektöre hakim olması çok uzak değil.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe