AtlasGlobal Skytrax’tan 4 Yıldız Alan İlk Türk Havayolu Oldu 0

Atlasglobal, Skytrax 4 Yıldız ödülünü alan ilk Türk Özel Havayolu olarak sektörümüzün saygınlığını, güvenirliliğini ve yanında hizmet ve servis kalitesini dünyaya ispatlamış oldu.

Dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden biri olma hedefiyle yatırımlarına devam eden Atlasglobal, Skytrax’tan Online Rezervasyon Kolaylığı, koltuk konfigürasyonu, uçak içi ikramları ve ürünleri, servis sistemi gibi pek çok konu başlığında tam not aldı.

Atlasglobal’in küresel prestijli havayolu şirketlerinden biri oldugu, kısa-orta menzil Business/Ekonomi Sınıf kategorilerinde Atlasglobal’in çok kuvvetli bir ürün/hizmet performansı gösterdiği Skytrax tarafından yapılan denetlemelerle tescillenmiş oldu.

ATLASGLOBAL İLKİ BAŞARDI

Skytrax ödül töreninde değerlendirmelerde bulunan Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy; ‘İlk başvurusunda 4 yıldızı alan ilk şirket biziz. Bunu ilk kez biz başardık. Dünyada ticari taşımacılık yapan 400 dolayında havayolu var. Bu da şu demek; Dünyada bizden iyi sadece 10 şirket var. Peki bunu nasıl başardık. Yolcularımızı misafirimiz olara gördük ve onları en iyi şekilde rahat ettirmeye çalıştık. Verilen ücrete karşılık en iyi hizmeti sunduk’ dedi.

HER UÇUŞTAN SONRA 5 YOLCU ARANIYOR

4 yıldızın alınmasında en önemli faktörlerden birinin de kabindeki hizmetin olduğunun altını çizen Murat Ersoy; ‘Biz her uçuştan sonra uçağın farklı bölgelerinde oturan 5 yolcuyu arıyoruz ve bilet satışından tutun da uçaktan inenene kadar tüm aşamaları soruyoruz. Eğer o uçuştan yolcular tam memnuniyetle ayrılırsa kabin ekibine maaşının yüzde 80’ine kadar prim veriyoruz. Bu da sistemin kendi kendini kontrol etmesi anlamına geliyor. Biz sürekli olarak yolcu memnuniyetini denetliyoruz.

Skytrax seyahat sırasında verilen hizmeti çok önemsiyor. İkram, yolculara verilen yastık ve battaniye… Bizde ikram ücetsiz. 10 günde bir değişen bir de menümüz var. İşte bunlar bir araya getirdiğinizde 4 yıldız ortaya çıkıyor’ ifadelerini kullandı.

Murat Ersoy ayrıca; ‘Mükemmelliğe giden yolda birlikte ilerlediğimiz başta Sancak İkram Firması ve Çelebi Yer Hizmetleri firması olmak üzere tüm paydaşlarımızın bu başarıda katkısı büyüktür, kendilerine işbirlikleri ve çabalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Murat Ersoy’un ardından açıklamalarda bulunan Skytrax CEO’su Edward Plaisted Atlasglobal’e övgüler yağdırdı.

ATLASGLOBAL BUNU FAZLASIYLA HAK ETTİ

Edward Plaisted; ‘Biliyorsunuz Atatürk Havalimanı artık kapasitesini aşmış durumda. Buna rağmen Atatürk Havalimanı’ndan bu kadar kaliteli hizmet verebilen Atlasglobal’i takdir etmek gerekiyor.

Biz bütün süreçleri değerlendirdik. Uçak içinde kusursuz bir hizmet verildiğini gördük. Bu Avrupa’da çok görülen bir durum değil. İkramda oldukça çeşitlilik var. Neredeyse uzun uçuşlarda verilen ikramla hemen hemen aynı ikramın verildiğini gördük.

Yolculara karşı son derece kibar ve anlayışlı davranıldığını söyleyebilirim. Bunlar son derece önemli.

Biz denetlemeler sırasında iyi hizmet ve kalitenin bu şirketin içine işlediğini farkettik. Atlasglobal kalitesiyle 4 yıldızı fazlasıyla hak etmiştir. Bu nedenle tebrik ediyorum ve sürekli hale gelmesini umuyorum’ dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe