Atcore Anketine Göre Seyahat Siteleri, Kullanıcı İsteklerine Cevap Veremiyor ! 0

Yeni bir araştırmanı sonucuna göre, tatil rezervasyon siteleri tüketicilerin isteklerini karşılayamamakta.

Seyahat teknoloji firması olan Atcore, Rezervasyonun Geleceği isimli raporu için, İngiltere, İsveç ve Almanya’dan 1500 tatilcinin katıldığı bir anket düzenledi.

atcore-tigerbay

Bu anket sonucuna göre tatilcilerin %63 ü fiyat konusunu rezervasyonun en önemli faktörü olarak görmemekte. Sitelerde sunulan öneriler ise %7 lik bir kesim tarafından önemli olarak değerlendirildi.  Tatilcilerin %47 si ise daha fazla konuda servis sunumlası ile ilgili ihtiyacın eksikliğine dikkat çekti (daha gelişmiş arama, aktivite ve transfer gibi ek rezervasyon olanakları gibi).

Ankete katılanların üçte biri son ziyaret ettikleri sitede bu özelliklerin olmadığını belirtmiş.

Herşey dahil çözümler sunan siteler kullanıcıların istediklerinden daha fazlasını sunmakta.  Anket sonucu ortalama %9 oranda tatilcilerin isteklerini daha sık karşıladığını da tespit etmiştir.

Atcore ticari direktörü Dave Cruickshank, tüketicilerin seyahat rezervasyonu yaparkenki talep yelpazesinin ve ihtiyacının çok çeşitliliğinden, bunun seyahat firmaları için zorlu bir iş olduğunu ve rezervasyon teknolojilerinin bunu karşılayabilmek için gelişmesi gerektiğini vurgulamıştır.

Buna ek olarak, %81 lik bir kesimin online seyahat planı yapmaktan vazgeçtiği bir pazarda müşteri memnuniyetini yükseltmenin bu alandaki işletmeler için büyük bir fırsat ve yükümlülük olduğunu da açıklamalarına eklemiştir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.