Artık Valizlerinizi ModoBag Sayesinde Sürebileceksiniz 0

Şimdiye kadar piyasaya çığ gibi düşen ve kasırga etkisi yaratan seyahat aksesuarları gördük. Bugünlerde, Y kuşağı seyahat etmeyi bir meslek gibi algıladıkları için yenilikçi ve yardımcı ürün fikirleri üzerinde baskı durumu da söz konusu, bu da sizlerin suskun kalmanıza neden oluyor. Aslında soru “nasıl bir yenilikçilik?” olmalı.

Bluesmart, Iphone bagaj ve sonrasında ise teknolojinin en kötü ve acımasız parçalarına sahip olduk. Bu hafta ise Indiegoogo’da yeni bir bagaj teknolojisi ortaya çıktı ve o da ModoBag. Bu çanta çok özel çünkü kullanıcı bagajını taşımak zorunda kalmadan ona binerek istediği yere ulaşabiliyor.

Evet gerçekten de bagajınızı siz sürebilirsiniz, dünyanın ilk motorlu valizi olan bu valiz, standart bir valiz ve kişiselleştirilmiş taşınabilirliğin birleştirilmiş bir hali. GPRS ve GSM izleme, çift USB şarj girişleri sayesinde ortalama yürüme hızının üç katı daha hızlı olacaksınız.

Konsept, kelimenin tam anlamıyla oldukça eğlenceli ve kesinlikle gerçek hayatla uyum içerisinde. Bağlantılı uçuşları yakalamak için muhteşem bir ortak, her zaman tam şarj edilmiş bir telefonla bütün planlar takviminize uyuyor ve sorunsuz bir yolculuk yaşıyorsunuz. Bütün teknolojik ekipmanlar Modobag’in yanında sıradan hissettiriyor, Modobag’in USB portlarını kapatan gizli cepleri ve oturma yeri de bulunuyor.

Boş bir Modobag’in ağırlığı 0,45 kg, dahili hızı 5 mil/saat ve harici hızı ise 8 mil/saat. Valizi, gerçek zamanlı olarak GPRS-GSM aracılığıyla izleyen bir uygulaması var.

Modobag’in konsepti Chicagolu girişimci Kevin O’Donnell tarafından geliştirildi, bu fikir aklına, Chi-Towns Finest Breakers grubu ile havaalanından seyahat ederken gelmiş, çocuklar onun valizini sıra ile alarak binmeye başlamışlar. O noktada “bunların içine motor koyacağız”demiş ve varış destinasyonuna gelir gelmez Kolej’den arkadaşı Boyd’u aramış, ve Modobag fikri böylece doğmuş.

İndiegogo kitle kaynak kampanyası tam hızla devam ediyor kampanya sayfası için; https://www.indiegogo.com/projects/modobag-world-s-first-motorized-rideable-luggage-travel-technology#/ ilk sevkiyat ise tahminen Ocak 2017’de yapılacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe