Araştırma: Mobil Rezervasyon Artış Gösteriyor. 0

Gezginler mobil cihazlara tamamen tutulmuş durumda. Bu ve daha fazlası dijital reklamcılık şirketi Criteo’nun 1.000’in üzerinde seyahat reklamcısından elde ettiği araştırma bulgularından.

Criteo’nun Aydınlatıcı Seyahat Raporu

Yaz yeniden gelirken durum gösteriyor ki; o çok ihtiyaç duyulan kaçışlar için rezervasyon yapan gezginlerin birçoğunu telefon ve tabletlerini kurcalarken göreceğiz.

Rapora göre; havayolu endüstrisi için mobil rezervasyonlar düşerken, paket tatil ve otel tedarikçileri için dramatik bir şekilde mobil rezervasyonlarda yükselme söz konusu.

Otellerin uygulamalarında ise, herhangi bir hesaba sahip olmadan yapılan mobil rezervasyonlarda %5’lik bir artış var.

Şu an için seyahat endüstrisinde rezervasyonların %43’lük bir kısmı mobil çözümler sunan websitelerinden yapılırken buna karşılık olarak ise uygulamalardan gerçekleştirilen rezervasyonlar seyahat endüstrisinin %57’lik bir kısmına hakim.

Online Seyahat Acentaları söz konusu olduğunda ise, insanlar onların sunduğu uygulamalara akın etmek zorunda değil; fakat bu online seyahat acentaları için telefonların düzenli olarak kullanılmadığı anlamına da gelmiyor. Online seyahat acentaları üzerinden rezervasyonları için insanlar %8 oranında akıllı telefonları tercih ederken %32 oranıyla tabletleri tercih etme eğilimindeler.

Potansiyel gezginlerin mobil tarayıcılarından tatil rezervasyonu yapma eğiliminin yükseldiğini ve masaüstü bilgisayarlardan ve birçok durumda önemli olan o bütün uygulamalardan vazgeçtiğini hayal edin!

Geçtiğimiz Nisan ayında Bussiness Insider sayesinde keşfettiğimiz gibi mobil rezervasyonlar muazzam bir iş alanı yarattı tıpkı tripadvisor.com ve diğer online seyahat acentaları için olduğu gibi.

Geçen yıl Kasım ayında ise, Milward Brown Digital; daha genç gezgin gruplarının bir uygulamayı indirmesinin ya da mobil tarayıcıları kullanmasının daha olası olduğunu keşfetti.

Seyahat araştırmak için uygulamaları ve mobil tarayıcı çözümlerini içeren geniş bir paket dinamik bir ikili haline gelmeye başladı.

Ve Criteo da mobil cihazların işlerini erteleyenler için bir zevk haline geldiğini, son dakikada seyahat rezervasyonu gerçekleştirenlerin %60’ının rezervasyonlarını mobil cihazlardan hallettiklerini ifade etti.

Fakat tavsiyeler basit ve endüstride de yankılarını gördük. Çalışan bir uygulamaya sahip olmak ve kesintisiz bir mobil deneyimi sunmak endüstride faaliyet gösteren birçok marka için önem taşıyor.

Şirketler için tavsiyemiz ise basit; ilham herhangi bir yerden gelebilir ve sizler, potansiyel bir müşteri gelecekte yapmak istediği bir tatil için harekete geçtiğinde, o anı yakalamaya kabiliyetiniz olduğuna emin olmak isteyebilirsiniz.

Kapak Görseli: Auvidigital

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.