Aradığınız Herşey İçin Taşınabilen Ev ‘Eucalyptus’ 0

Eucalyptus, maceralara koyulmak için yanınızda isteyeceğiniz ilk seçeneklerden birisi olacak gibi duruyor.

Herkesin aklında tasarladığı kaçış planlarının içerisinde muhakkak bir karavan maddesi de vardır. “Tası tarağı toplayıp…” diye başlayan cümlelerin içerisinde de bol bol duyduğumuz bu hayaller yurt dışında kelimenin tam anlamıyla “gerçeğe dönüştürme endüstrisini” oluşturdu.

Minimaliste Houses firmasının ekoloji dostu Eucalyptus isimli taşınabilir ev projesi, bu zamana kadar yapılanlar arasında bambaşka bir noktaya konumlanmayı başarıyor. Özellikle kısıtlı alanın kullanım verimliliği konusunda oldukça başarılı bir mimarinin uygulandığı proje, minimalist tasarım dilinin de en başarılı örneklerinden.

Aradığınız Herşey Mevcut

Yaklaşık 30 metrekarelik bir alan içerisine tasarlanan projede standartların sağlanabilmesi adına hemen herşey planlanmış ve aracın içine yerleştirilmiş. Mutfak, banyo, salon ve yatak odası gibi tüm bölümlerin yer aldığı Eucalyptus’ta beyaz eşya ve mobilya gibi parçalar da tam teşekküllü olarak sunuluyor. Ödenecek fiyatlara göre istenilen parçaların eklendiği yapının opsiyon listesinde; özel tasarım duş, yıkama ve kurutma makinesi, güneş enerji panel seti, yağmur suyu arıtma sistemi, LED ışıklandırma, dış ışıklandırma, klima ve 150-1000 litre arasında su tankı yer alıyor. Opsiyon listesi bir hayli uzun olduğu için haliyle fiyatlar da ciddi anlamda esneklik gösteriyor. Baktığımızda başlangıç fiyatı olarak 60 bin dolar gibi bir rakamın talep edildiği yürüyen ev için bu fiyat 150 bin dolara kadar yükselebiliyor

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe