Aracınız Yola Çıkmaya Hazır mı? 0

Tatile gideceksiniz peki arabanıza güveniyor musunuz? Yıllık mecburi bakımlarınız ve hasar tamiri dışında arabanızı uzun yola çıkmadan önce de kontrole götürmek sizi ve etrafınızdakileri gerçekleşebilecek kazalardan büyük oranda koruyacaktır. Biz de size sürüş teknikleri ile ilgili olarak hazırladığımız haberimizi sunuyoruz. Bilmedikleriniz sizi şaşırtacaktır.

Sürücülerin çoğu kış lastiklerinin daha güvenli olduğunu düşünerek yaz günlerinde de bu lastikleri kullanırlar fakat kış lastikleri yaz sıcaklarıya başa çıkmayı başaramaz.  Uzmanların açıklamalarına göre yaz günlerinde kış lastiği kullanırsanız, fren mesafeniz daha uzun oluyor.

Güvenliğiniz için tüm yaz mevsimi boyunca yaz lastikleri kullanmalısınız. Kış lastiklerinin kullanımına gösterilen hassasiyeti yaz lastiklerine de göstermek gerekiyor.

Özellikle uzun yollarda sürücüler virajlı, zorlu yollardan sonra otoyola çıktıklarında kendilerini rahatlamış hisseder arkasına yaslanır ve bu durum, ister istemez bir dikkat azalmasına sebep olur. Ancak bilinmelidir ki kazaların büyük bir kısmı düz yollarda meydana gelir. Bu sebeple tüm yol boyunca yola konsantre olunmalıdır.

Günümüzde lastik firmaları çok uzun bir süredir yüksek teknoloji ve methodlar kullanarak ve yüzlerce farklı koşulda yapılan sürüşleri inceleyerek en iyi lastiği ve en iyi sürüş deneyimini yaratmaya çalışyorlar. Amaç öncelikle maksimum güvenlik sağlamak iken, bu önlemler çevrenize ve cüzdanınıza da katkıda bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe