Anti-Sevgililer Günü Destinasyonları 0

Sevgiliniz yok mu? İşte Sevgililer Günü’nü aşktan uzak geçirmek için romantizminden nasibini almamış 5 anti-romantik yer.

Bu yıl Eros’un okları size isabet etmedi mi? Boşverin. Siz bunun da üstesinden gelirsiniz. Aşkın pek bir şey ifade etmediği ve belki de Eros’un hiç uğramadığı bu 5 destinasyonda, kendinizi şımartmayı deneyin.

1. Truelove Lowlands, Kanada: Dünya üzerindeki en ıssız ada…

polar-bear

İsmine aldanmayın. Adanın ismi ilk bakışta romantik gelebilir ama orada aşkı bulmanıza imkan yok. Truelove Lowlands, dünyanın en büyük ıssız adası olan Devon Adası’nın bir parçasıdır. Ada üzerine arkadaş olabileceğiniz iki şey var: biri misk öküzü, diğeri ise kutup ayısı. Resimde buzul kütleleri arasında hoplarken böyle şirin göründüğüne aldanmayın, kalbinizi ısıtmak yerine sizi bir kaç lokmada yutabilir.

2. Rotorua, Yeni Zelanda: aşk kokusu…

rotorua-new-zealand

Rotorua’nın yukarıdaki fotoğrafına ilk baktığınızda kaplıcalarıyla ünlü romantik bir aşk yuvası olduğunu düşünebilirsiniz. Kendinizi ve sevdiceğinizi şımartacağınız, sayısız lüks Spa merkezinde, termal banyolardan cilt bakımına, bitkisel kürlerden türlü masajlara harika bir tatil hayal ettiniz değil mi?  Maalesef acı gerçek şu ki; bu güzel görünümlü kasaba aşk değil, yumurta kokuyor! Termal bölgedeki yoğun sülfür kokusu aynı çürümüş yumurta gibi. Kesinlikle aşk kokusu değil.

3. Japonya: Erkeklerin dünyası… Erkek egemen bir dünya…

women_0

Japonya’da Sevgililer Günü, tam anlamıyla erkeklere aittir. 14 Şubat’ta hanımlar sevgililerine hediye alırken (bu hediye genellikle el yapımı çikolata olur), erkekler sevgililerine hiç bir şey alma zahmetine girmez! Büyük ihtimalle bu yazıyı okuyan tüm erkeklerin yapacağı gibi. Ama Japonya (Güney Kore, Tayvan ve Çin’de) 14 Şubat Sevgililer Günü’ne bir cevap niteliğinde 1977’den beri 14 Mart’ta kutlanan Beyaz Gün’de hanımlar verdikleri hediyenin karşılığını alacaklarını bilirler. Bu defa beyler hanımlara hediye alırlar. Bu hediye genellikle beyaz çikolata ya da kolye,  yüzük gibi hanımların kalplerini fethedecek armağanlar olur. Japonya aynı zamanda “Aşk Oteli” kavramının doğduğu ülkedir. Aşıklar ülke genelinde bulunan tuhaf temalarla dekore edilmiş aşk otellerinde saatlik olarak oda kiralayabilmekteler.

4. New York: Aşk böcekleri

cockroach

Sevgililer Günü’nde ruh eşinize çiçek vermek çok klişe değil mi?  O zaman Aşk Böceği vermeye ne dersiniz ya da daha da güzeli New York’taki Bronx Hayvanat Bahçesi’nde Madagaskar hamamböceklerine isim vermeye ne dersiniz? Tanesini 10 Dolar’da isimlendirebiliyorsunuz. Belki Sevgililer Günü hediyesi için parlak bir fikir değil ama eski erkek arkadaşınızın adını vermek için çok sevimli değil mi? Promosyonun ilk gününde 1.000 isim verildiğini düşünürseniz, oldukça rağbet görmüş…

5. Amsterdam: Divorce Hotel

divorcehotel

Ruh ikizini bulduğunu düşünenler, Sevgililer Günü’nde nikah dairelerinin yolunu tutarken, boşanmayı kafaya koymuş olanlar Amsterdam’daki Divorce Hotel‘de oda ayırtmışlar bile… Hafta sonunda hem dinlenip hem de hızlı ve acısız bir boşanma süreci geçirmek isteyenler için tasarlanmış bu otel, çiftlere birer oda ve avukat verip, Pazar  akşamı boşanma anlaşmasını imzalatarak onları yolcu etmek üzere kurulu bir konsepte sahip. Avrupa’da pek çok özel mülkte de verilen bu hizmete dahil olarak, dilerseniz  spa bakımı bile yaptırabiliyorsunuz. Bazı çiftlerin ayrılık öncesi son geceyi birlikte coşkuyla kutladıkları da oluyormuş. Hafta sonu fiyatları 3.400 $ civarında.

6. Belgorod, Rusya: Sevgililer Günü’nün yasaklı olduğu yer…

belgorod

Batı Rusya’da bulunan bu kentte, Sevgililer Günü, gerçek aşkın ifade edilmesi yerine bir tüketim çılgınlığı ve maskaralığa dönüşmesi sebebiyle, okullar ve devlet dairelerinde yasaklanmış.

Kaynak: Skyscanner

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe