Anında Rezervasyon, Airbnb ve Diğer Kiralık Mülkler için Önemli Bir Kriter Haline Geliyor 0

Alternatif konaklama dünyasında tüketicileri açıkça rahatsız eden şeylerden biri de rezervasyon sürecindeki bekleme süresidir.

Bu, konaklama yerini garantilemeyi istemek ve mülk sahibi veya kiralayandan onay beklemek arasında yaşanan boşluktur.

Bu durum HomeAway ve Airbnb’nin beğenilerini ciddi oranda etkiliyor ki HomeAway şimdi ulaştığından daha fazlasına ulaşmak istiyor(bir milyon mülk civarında).

Bunu gerçekleştirme motivasyonu son yıllarda Booking.com’un pazara girme çabalarıyla daha çok sorun haline geldi.

Priceline gruba ait konaklama devi yalnızca anında rezervasyon yapılabilen kiralık tatil mülklerini kabul ediyor (aynı otellerde olduğu gibi).

AlltheRooms verilerine göre, örneğin Airbnb kullanıcılarına anında rezervasyon imkanı tanınması gibi hamleler son yılda oldukça arttı.

Airbnb kataloğu 2016’nın ilk çeyreğinde 1,840,000’e kadar dayanıyordu ve bunun 460,000’i anında rezervasyon özelliğine sahipti.

2017’in ilk çeyreğine kadar hızlı bir ilerleme kaydedildi ve bu rakam 923,990’a sıçradı.

Kıyaslanınca, 780, 142 adet hepsi anında rezerve edilebilir mülküyle hızla büyüyen Booking.com’un Airbnb’nin çok da gerisinde olmadığını görüyoruz.

Geçtiğimiz yıl boyunca, toplam kiralık tatil mülkleri piyasasındaki anında rezerve edilebilir mülklerin sayısı da ikiye katlandı.

AlltheRooms’un ortak kurucusu  Joe DiTomaso “bu büyüme, HomeAway, Airbnb gibilerinin kiracıları incelemeyip, sadece onları halka açık ve erişilebilir hale getirmelerinin bir illüstrasyonudur” diyor.

Kapak Görseli: Airbnb

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe